جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 9771 06:45 1402/09/01

تغییرات بازنشستگی معلمان در مجلس به تصویب رسید

دسته‌بندی: آموزش ، جامعه

تغییرات بازنشستگی معلمان در مجلس به تصویب رسید

دسته‌بندی: آموزش ، جامعه

مجلس جهت تامین معلم برای کلاس‌های درس با ادامه فعالیت معلمان تا پنج سال بعد از ۳۰ سال خدمت آنها تا سقف ۶۵ سالگی موافقت کردند.

 در جلسه علنی نوبت عصر سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه. نمایندگان با بند (ح) ماده ۸۸ این لایحه درباره افزایش خدمت فرهنگیان با رعایت سقف ۶۵ سال موافقت کردند.

 

طبق بند (ح) ماده ۸۸ که به تصویب رسید. دولت مجاز است در صورت تأمین اعتبار در قوانین بودجه سنواتی. پاداش بازنشستگی معلمان در رتبه های استادیار معلم و بالاتر را در سال سی ام خدمت بدون اعمال فرایند بازنشستگی پرداخت. با استمرار خدمت آنان تا پنج سال با افزایش خدمت با رعایت سقف شصت و پنج سالگی موافقت کند.

 

 

پیش از رای گیری علی علیزاده نماینده مردم عجب شیر در مجلس در مخالفت با این بند، گفت. در این حکم در رابطه با تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کمیسیون تلفیق مجوز داده که آموزش و پرورش افرادی که بازنشسته می شوند. تا پنج سال بعد از بازنشستگی به کار گرفته شوند. یعنی تا سن ۶۵ سالگی، در حالی که ما با واقعیت کمبود معلم روبرو هستیم. بنابراین می‌توان این کمبود را از طریق آموزش دهندگان و نیروهای خرید خدماتی تامین کرد.

 

کمترین حقوق را معلمان دریافت می‌کنند

وی افزود: کمترین حقوق را معلمان دریافت می‌کنند. از این نیروها در نقاط دوردست استفاده می‌کنیم. در حالی که این جوانان عموما جزو نیروها با رتبه‌ها و معدل‌های بالای دانشگاه‌های کشور هستند. بنابراین بهتر است به جای استفاده از بازنشستگان در سن ۶۵ سالگی از جوانانی که به دنبال کار هستند استفاده کنیم.

 

محمدرضا دشتی اردکانی در موافقت با این بند اظهار داشت. کشور با کمبود شدید معلم روبرو است و اگر اکنون این کار را انجام دهند. می‌توان با معلمان دارای تجربه، نیاز کلاس‌های درس را تامین کرد. لذا درخواست دارم به این بند رأی موافق دهید چرا که در غیر این صورت در سال های بعدی با کمبود شدید معلم روبرو خواهیم شد.

 

 ایرنا

برچسب: بازنشستگی ، آموزش و پرورش ، مجلس شورای اسلامی ، برنامه هفتم توسعه ، بازنشستگی معلمان ، پاداش پایان خدمت فرهنگیانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9771


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |