شنبه 12 اسفند، 1402

کدخبر: 9489 16:00 1402/08/23

تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات تاکسی‌های برقی

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات تاکسی‌های برقی

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت گفت: تاکنون سیصد میلیون دلار ارز به واردات تاکسی‌های برقی اختصاص داده شده و قرار است این خودرو‌ها از طریق شرکت‌های خودروساز وارد شوند.

حسن کریمی سنجری مدیر پروژه خودروهای برقی وزارت صمت در خصوص واردات خودرو‌های برقی به کشور گفت: در حال حاضر یک پروسه‌ است و طبق جدول زمانی در حال انجام است.

 

او گفت: طبق جدول زمان بندی توسط شرکت‌های وارد کننده مشخص شده روند واردات خودرو‌های برقی انجام می‌شود؛ به طوری که تا پایان سال مقداری از این خودرو‌ها وارد کشور می‌شود.

 

کریمی سنجری گفت: در حال حاضر مشکلاتی سد راه واردات این خودرو‌ها است که در حال رفع آن هستیم، چون پروژه واردات خودرو‌های برقی جدید است بلاخره هماهنگی میان دستگاه‌های زیربط باید انجام شود.

 

به گفته او، برای واردات خودرو‌های برقی باید برق، ایستگاه‌های شارژ جانمایی شود که اتفاقات خوبی در خصوص ایستگاه‌های شارژ افتاده است، ولی برق این خودرو‌ها باید تامین شود.

 

سنجری گفت: شرکت‌های وارد کننده خودرو‌های برقی مذاکراتی را با شرکت تولید این نوع خودرو‌ها انجام داده اند به طوری که مسائل مالی هم به مرور در حال انجام است، همچنین تاکنون سیصد میلیون دلار ارز به واردات تاکسی‌های برقی اختصاص داده شده و قرار است این خودروها از طریق شرکت‌های خودروساز وارد شوند.

 

سنجری در خصوص اینکه تا پایان سال چه مقدار خودرو برقی وارد می‌شود؟ گفت: تا آخر سال به همان اندازه که ارز تخصیص می‌دهیم خودرو برقی وارد کنیم، ولی هنوز آمار رسمی از تعداد نمی‌توانیم اعلام کنیم.

 

او در خصوص تولید خودرو‌های برقی توسط خودروسازان داخلی گفت: در حال حاضر یکی دو خودروساز داخلی کشور در حال برقی سازی خودرو‌های خود از طریق پلتفرم کار می‌کنند، ولی در حال حاضر خودرو‌های برقی از طریق واردات انجام می‌شود. 

 

مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت گفت: انتقال تکنولوژی برای بومی سازی پلتفرم خودرو‌های برقی ساخت داخل در آینده توسط خودرو سازان داخلی انجام می‌شود.

 
افکارنیوز
برچسب: وزارت صمت ، تاکسی برقی ، واردات خودرو برقیhttps://jahaneghtesad.com/direct/9489


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |