جمعه 31 فروردین، 1403

کدخبر: 11548 20:01 1402/10/20
با حضور مدیرعامل آبفای هرمزگان و فرماندار حاجی آباد انجام شد:

بررسی وضعیت آبرسانی به نقاط صعب العبور کوه شاه احمدی هرمزگان ، 7 روستای صعب العبور شمال هرمزگان تا پایان سال به آب شرب دست می یابند

با حضور مدیرعامل آبفای هرمزگان و فرماندار حاجی آباد انجام شد:

بررسی وضعیت آبرسانی به نقاط صعب العبور کوه شاه احمدی هرمزگان ، 7 روستای صعب العبور شمال هرمزگان تا پایان سال به آب شرب دست می یابند

روند آبرسانی به دورترین ساکنان روستاهای کوه شاه احمدی واقع در شمال هرمزگان با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و فرماندار حاجی آباد بصورت میدانی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد از هرمزگان،در این بازدید از روستاهای مجتمع آبرسانی حسن آباد – چاله مورت و همچنین از عملیات اجرایی پروژه های در حال اجرا بازدید کرد. 

 

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این بازدید میدانی افزود: در اجرای این پروژه ها، بیش از 400 خانوار با جمعیتی بالغ بر 1600 نفر در مناطق صعب العبور از آب شرب پایدار بهره مند می شوند. 

 

به گفته وی، برای بهره مندی 18 روستا از آب شرب پایدار تاکنون 50 کیلومتر خط انتقال  و 40 کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده که عملیات آبرسانی به 5 روستا به اتمام رسیده و جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 500 نفر از آب شرب سالم و با کیفیت بهره مند شدند. 

 

حمزه پور پیش بینی کرد، با تلاش و کار جهادی 7 روستا تا پایان سالجاری از نعمت آب شرب بهره مند خواهند شد. 

 

مدیرعامل آبفا، اعتبار هزینه شده برای اجرای پروژه ها را 320 میلیارد ریال عنوان کرد که برای تکمیل آن بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال نیاز است. 

 

وی همچنین در این روز از روستای فاقد آب و غیر تحت پوشش شمال هرمزگان که در مناطق صعب العبور حاجی آباد قرار دارند،  بازدید کرد. 

 

حمزه پور در این بازدید ضمن بررسی میدانی پروژه و حضور در جمع اهالی این مناطق، از انجام مطالعات برای آبرسانی به روستاهای چاه ماکو، بندر چاهو، چاه قلمی، محمد رمضان، گدار عربو، شیخ عالی، شریک آباد، مرزندر و.... خبر داد و گفت: تامین آب این روستاها در قالب بهسازی چشمه، اجرای خط انتقال، اجرای شبکه توزیع، حفر و تجهیز چاه انجام خواهد شد.

برچسب: هرمزگان ، آبرسانی ، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ، آبرسانی به نقاط صعب العبور کوه شاه احمدی هرمزگانhttps://jahaneghtesad.com/direct/11548


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |