یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16786 09:45 1403/03/30

بررسی بیش از ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری در صندوق cvc شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

دسته‌بندی: صنعت و معدن

بررسی بیش از ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری در صندوق cvc شرکت سنگ آهن مرکزی ایران

دسته‌بندی: صنعت و معدن

بیش از ۶۰ طرح سرمایه گذاری به صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت سنگ آهن مرکزی ایران رسیده که با بررسی‌های انجام شده، سه طرح در مرحله عقد قرارداد و سه طرح دیگر نیز در مراحل پایانی برای سرمایه‌گذاری است.

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنگ آهن مرکزی و صنایع وابسته که با نام صندوق CVC سنگ آهن مرکزی شناخته می‌شود، نخستین شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه سنگ آهن مرکزی ایران است که به‌واسطه فعالیت در زیست بوم نوآوری و فناوری و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان، موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری شده است.

 

بنا بر اعلام این مجموعه، این صندوق در سال گذشته بیش از ۶۰ طرح سرمایه‌گذاری دریافت کرده که پس از بررسی‌های انجام شده، سه طرح به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و سه طرح دیگر نیز در مراحل پایانی برای سرمایه‌گذاری قرار دارد.

 

لازم به ذکر است که اهداف سرمایه‌گذاری این صندوق متمرکز بر طرح‌های تکمیل کننده زنجیره ارزش شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بوده و زمینه‌هایی همچون توسعه فرآیند‌های معدنکاری پایدار و فناوری‌های مرتبط از جمله محور‌های مدنظر این صندوق برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 

گفتنی است، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر سنگ آهن مرکزی ایران پس از دریافت مجوز تاسیس در سال ۱۴۰۱، در شهریور سال ۱۴۰۲ موفق به اخذ مجوز فعالیت شد و بلافاصله دریافت طرح‌های نوآورانه از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به منظور ارزیابی و سرمایه‌گذاری را اجرایی کرد.

برچسب: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ، صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر ، صندوق CVC سنگ آهن مرکزیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16786


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |