پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 9597 10:30 1402/08/25

این داروها تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند ، بیماران دیابتی بخوانند

این داروها تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند ، بیماران دیابتی بخوانند

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از تحت پوشش قرار گرفتن چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی خبر داد.

بیمه سلامت، در بسیاری از کشورها، شامل پوشش درمانی داروهای دیابت است. دیابت یک بیماری مزمن است که نیاز به درمان دائمی دارویی دارد و هزینه های آن برای بیماران می تواند بسیار بالا باشد.

 

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از تحت پوشش قرار گرفتن چهار قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی تا ۷۵ درصد و نیز برخی خدمات و تجهیزات مورد نیاز این بیماران خبر داد.

 

دکتر محمدرضا رضایی اظهار کرد: همزمان با هفته دیابت، چهار قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشتند، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه‌گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای شده است.

 

رضایی افزود: داروی "داپاگلیفلوزین" در دو دوز ۵ و ۱۰ میلی‌گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی‌گرمی با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی ارائه می‌شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان عنوان کرد: نوار قند خون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود.  

 

رضایی با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است، افزود: دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های کشور است که به علت اهمیت آن، از یک سال قبل تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرار گرفت.

 

وی گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است به گونه‌ای که در استان خوزستان ۳۲ هزار و ۶۶۲ بیمار دیابتی توسط بیمه سلامت در این مدت شناسایی شده‌اند و ۳۲ کد ژنریک برای آن‌ها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج ارائه می‌شود.

 

تیترکوتاه

برچسب: بیمه سلامت ، دیابت ، داروی پرمصرف بیماران دیابتیhttps://jahaneghtesad.com/direct/9597


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |