شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 12315 07:45 1402/11/12

انتظار رای نهایی دیوان عدالت برای نرخ‌گذاری بلیت هواپیما

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

انتظار رای نهایی دیوان عدالت برای نرخ‌گذاری بلیت هواپیما

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری

رییس سازمان هواپیمایی کشور گفت: برای نحوه نرخ‌ گذاری بلیت هواپیما باید منتظر رای نهایی دیوان عدالت اداری و جلسات کارشناسی شده، باشیم و با ایرلاین‌های متخلف برخورد جدی خواهد شد.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشور امروز (۱۲ بهمن‌ماه) در حاشیه مراسم بزرگداشت ۱۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در فرودگاه مهرآباد، با تاکید بر اینکه با ایرلاین‌ها متخلف در خصوص فروش بلیت هواپیما برخورد خواهد شد، گفت: تعداد پروازهای روزانه، گواه براین است آمار تعداد پروازها روند صعودی داشته؛ همچنین تعداد مقاصد افزایش یافته است.

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشور در ادامه تاکید کرد: بعد رأی دیوان مبنی براینکه مصوبه ستاد تنظیم بازار لغو شد؛ دولت نامه‌ای در خصوص اعمال ماده ۹۱ برای رأی دیوان ارسال کردند که در مقابل رئیس دیوان نیز رأی را تا اطلاع ثانوی موقوف‌الاجرا کرد تا پس‌از برگزاری جلسات کارشناسی شده، مجدد رأی نهایی اعلام شود.

 

وی ادامه داد: بلافاصله جلسه‌ای در شورای عالی برگزار و ابلاغ شد و تمامی شرکت‌های هواپیمایی الزام به رعایت قیمت بلیت با نرخ‌های تعیین شده از سوی سازمان هواپیمایی هستند.

 

محمدی بخش تصریح کرد: نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما به دو ارگان دیوان عدالت اداری و شورای عالی بستگی دارد و زمانی که تکلیف مشخص شود قطعاً نرخ گذاری بلیت‌ها بر همان اصول ابلاغ و اجرا خواهد شد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شرکت‌های هواپیمایی که هم‌اکنون طبق قانون فعلی پیش نمی‌روند، دستگاه‌های نظارتی، تعزیرات، دادسرا و قوه‌قضاییه ورود کردند و باید جریمه‌های سنگین بپردازند.

 

وی افزود: تا به امروز در خصوص برخورد با ایرلاین‌ها چند پرونده قضائی تشکیل و حکم قضائی آنها نیز ابلاغ شده که باید جریمه‌های سنگین نقدی بپردازند.

 

محمدی بخش در خصوص کنسلی بلیت توسط ایرلاین‌ها در روزهای نزدیک به پرواز، گفت: در روز حدود ۲ الی ۳ پرواز حدوداً لغو می‌شود که براساس دلایل فنی و جوی است که طبق قانون حقوق مسافر نیز با ایرلاین‌ها برخورد خواهیم کرد.

برچسب: ستاد تنظیم بازار ، سازمان هواپیمایی کشور ، نرخ‌گذاری بلیت هواپیماhttps://jahaneghtesad.com/direct/12315


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |