جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 9950 05:00 1402/09/06
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد؛

افزایش وام خرد به ۳۰۰ میلیون و وام کسب و کار به ۷۵۰ میلیون تومان

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد؛

افزایش وام خرد به ۳۰۰ میلیون و وام کسب و کار به ۷۵۰ میلیون تومان

افزایش سقف وام قرض الحسنه به ۳۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۷۵۰ میلیون تومان برای کسب و کارهای کوچک و اشخاص حقوقی اتفاق افتاده است.

رئیس کل بانک مرکزی در آئین رونمایی از وام قرض الحسنه بدون کارمزد گفت: افزایش سقف وام قرض الحسنه به ۳۰۰ میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و ۷۵۰ میلیون تومان برای کسب و کارهای کوچک و اشخاص حقوقی اتفاق افتاده است.

فرزین افزود: تغییر روش محاسبه کارمزد وام قرض الحسنه، اصلاح ضوابط وجوه اداره شده و افزایش منابع قرض الحسنه از محل این وجوه، انتشار اوراق مالی و اسلامی بر اساس عقد قرض الحسنه از جمله اقدامات بانک مرکزی در حوزه تسهیلات قرض الحسنه است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: با توجه به اختیاراتی که قانون جدید به بانک مرکزی داده است هر جا که پول سپرده گذار باشد نظارت بانک مرکزی نیز حضور خواهد داشت و در این راه از فناوری‌های نوین و سامانه‌های الکترونیک بیشترین بهره خواهیم برد و قطعاً آنچه که در آینده نزدیک در حوزه نظارت بانک مرکزی خواهید دید با شرایط کنونی متفاوت خواهد بود.

 

وی افزود: در سال جاری تعیین میزان و نحوه توزیع تسهیلات تکلیفی به شورای پول و اعتبار واگذار شده است که از طریق آن بانک مرکزی توان نظارتی و کنترل بیشتری بر این نوع تسهیلات خواهد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: تفکیک بانک‌ها و تخصصی کردن فعالیت آنها در قالب بانک‌های توسعه‌ای، تجاری، بانک‌های جامع و قرض الحسنه رویکرد جدید بانک مرکزی است.

 

مهر

برچسب: بانک مرکزی ، تسهیلات بانکی ، وام ، وام خرد ، وام کسب و کارhttps://jahaneghtesad.com/direct/9950


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |