یکشنبه 06 خرداد، 1403

کدخبر: 14655 10:18 1403/01/29

ابعاد ورق گالوانیزه موج دار

دسته‌بندی: صنعت و معدن

ابعاد ورق گالوانیزه موج دار

دسته‌بندی: صنعت و معدن

ورق گالوانیزه به علت داشتن ویژگی های منحصر به فرد، کاربردهای بسیاری را در صنعت به خود اختصاص داده است. این محصول دارای قابلیت انعطاف پذیری، جوش پذیری، مقاومت در برابر زنگ زدگی، خوردگی، حرارت، اکسیداسیون و رطوبت های مختلف می باشد؛ از این رو برای ساخت ورق های رنگی با طیف رنگی متنوع و محصولات فرمینگ یا شیروانی از ورق گالوانیزه استفاده می کنند. این فلزات با نام ورق گالوانیزه موجدار نیز شناخته می شوند و طرح ها مختلفی را به خود اختصاص می دهند.

ابعاد ورق گالوانیزه موجدار تا حدودی برگرفته از فولاد گالوانیزه مورد استفاده است که در ابتدا در عرض های 1000 و 1250 میلی متر و ضخامت های 18/0 تا 6 میلی متر به صورت ساده یا رنگی وارد دستگاه فرمینگ مد نظر شده و به این ترتیب عرض آن تغییر می کند. ابعاد ورق گالوانیزه موجدار در زمان خرید بسته به طرح آن نیز متغیر است؛ به طور مثال ورق موجدار ذوزنقه ای با عرض های مفید 780 و 980 میلی متر به مشتری تحویل داده می شود. این موضوع به علت گام دستگاه و ایجاد طرح های مربعی یا دایره ای شکل در عرض ورق گالوانیزه است که به سبب دستگاه فرمینگ به وجود می آیند.

برای درک بهتر ابعاد ورق گالوانیزه موجدار نیز در ادامه جدولی را از بازه ابعادی این فلزات با طرح های اصلی و رایج آماده کردیم تا با مراجعه به آن به راحتی بتوانید طرح مد نظر خود را با ابعاد مناسب انتخاب و خریداری نمایید.

فرآیند تولید ورق گالوانیزه

تولید ورق گالوانیزه شامل انجام فرآیند گالوانیزاسیون از صفر تا صد می باشد. این فرآیند با استفاده از غوطه ور کردن ورق های فولادی مشخص در حوضچه های مذاب روی صورت می گیرد. در ابتدا ضخامت ورق های فول هارد و سرد کنترل شده و پس از تنظیم با اشعه ایکس و در صورت نیاز جداسازی با قیچی مخصوص، چربی زدایی آن با کشیدن برس های مخصوص و مواد شیمیایی و قلیایی انجام می شود.

با چربی زدایی تمام آلودگی های سطحی، زنگ زدگی ها و سایر عواملی مانند گرد و غبار از فلزات پاکسازی می شوند، اما برای از بین بردن لایه های اسیدی مورد استفاده در چربی زدایی، آن ها را به خوبی شستشو می دهند. پس از این مراحل شیت ها باید به صورت کلاف وارد کوره آنیل شوند تا خواص آن ها مانند مقاومت، انعطاف پذیری، رنگ پذیری و ... تنظیم گردد. پیش از ورود به حوضچه ها، رول ها خنک شده و اتمسفر هوا به آن ها اعمال می شود تا دچار اکسیداسیون بر اثر هوای آزاد نشوند.

سپس در واحد بعدی کلاف ها به شیت تبدیل شده و وارد حوضچه های روی با دمای حدودی 460 تا 540 درجه سانتی گراد می شوند تا پوشش به خوبی در زیر و روی آن ها قرار بگیرد. بلافاصله پس از خروج شیت ها، جت هوا به آن ها برخورد کرده تا علاوه بر تنظیم ضخامت روی، به سرد شدن آن ها کمک کند. در مراحل بعدی همزمان با سرد شدن شیت ها با هوای خارج از سالن یا آب سرد، به وسیله روش گاما و سایر روش ها، ورق گالوانیزه برای کاربرد نهایی، ضخامت پوشش، سطح صاف و خواص تست شده و پس از اطمینان کارشناسان به شکل کلاف یا شیت بسته بندی شده و به مشتریان، واحد ورق رنگی یا واحد فرمینگ تحویل داده می شود.

جدول وزن ورق گالوانیزه

بهتر است بدانید یکی از پارامترهایی که در تعیین قیمت ورق های گالوانیزه مؤثر است، وزن این محصولات می باشد. از این رو خریداران می توانند از فرمول محاسبه وزن این محصولات استفاده کنند، اما راه دیگری نیز وجود دارد که شامل مراجعه به جدول وزن ورق گالوانیزه است. در استفاده از هر دو راه حل مشتریان به راحتی می توانند با داشتن پارامترهای طول، عرض و ضخامت شیت، وزن این فلزات را به دست آورند. فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه نیز به شرح زیر می باشد:

طول شیت (میلی متر) * عرض شیت (میلی متر) * ضخامت شیت (میلی متر) * 5/78 (چگالی فولاد) = وزن ورق گالوانیزه

همچنین لازم به ذکر است در صورتی که ورق گالوانیزه را به صورت رول خریداری کرده باشید، جداولی برای رول های این فلزات با ابعاد رایج تولید شده توسط کارخانجات در وب سایت آهن اینفو وجود دارد.

با این وجود به طور معمول طول های ورق گالوانیزه متغیر هستند و از 1 تا 12 متر قابلیت سفارش دارند. همچنین رایج ترین ضخامت این فلز که توسط مشتریان بسیار سفارش داده می شود، ورق 5/0 میلی متری با عرض های 1000 و 1250 میلی متر است. این محصول قابلیت انعطاف پذیری بیشتری داشته و علاوه بر آن از استحکام کافی در برابر عوامل مختلف برخوردار می باشد.

سایت علی بابا درباره ورق های گالوانیزه می نویسد:

Galvanized steel sheet has a wide range of applications in various fields due to its excellent material characteristics. Construction: Galvanized steel sheets are used to manufacture roofing, wall panels, pipes, fences, and other building materials. It is commonly used in building shells, such as roofs and wall panels, as well as rainwater systems, ventilation ducts, and stair handrails. Manufacturing: Galvanized steel sheets are utilized in the manufacturing of automobiles, ships, electrical appliances, machinery, and equipment. It is commonly used to make components like car bodies, frames, and parts, as well as the shells, frames, and internal structures of household appliances. Household use: Galvanized steel sheets are employed in the production of furniture, kitchen utensils, and cooking utensils. It is often used to make storage cabinets, bookshelves, dining tables, and various household items. Agriculture: Galvanized steel sheets are utilized in the manufacturing of agricultural tools, livestock sheds, and chicken coops. It is commonly used to make livestock sheds, chicken coops, and agricultural tools, among other facilities. Other fields: The Galvanized steel sheet finds applications in various other fields, such as the production of oil tanks, water tanks, billboards, and roadblocks.

ترجمه

ورق فولادی گالوانیزه به دلیل ویژگی های مواد عالی، کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف دارد. ساخت و ساز: از ورق های فولادی گالوانیزه برای ساخت سقف، پانل های دیوار، لوله ها، نرده ها و سایر مصالح ساختمانی استفاده می شود. معمولاً در پوسته های ساختمانی مانند سقف ها و پانل های دیواری و همچنین سیستم های آب باران، کانال های تهویه و نرده های راه پله استفاده می شود. ساخت: ورق های فولادی گالوانیزه در ساخت اتومبیل، کشتی، لوازم الکتریکی، ماشین آلات و تجهیزات استفاده می شود. معمولاً برای ساخت قطعاتی مانند بدنه، قاب و قطعات خودرو و همچنین پوسته ها، قاب ها و ساختارهای داخلی لوازم خانگی استفاده می شود. مصارف خانگی: از ورق های فولادی گالوانیزه در تولید مبلمان، ظروف آشپزخانه و ظروف پخت و پز استفاده می شود. اغلب برای ساخت کابینت های ذخیره سازی، قفسه های کتاب، میز ناهارخوری و وسایل مختلف خانه استفاده می شود. کشاورزی: ​​ورق های فولادی گالوانیزه در ساخت ابزارهای کشاورزی، سوله های دامداری و مرغداری ها استفاده می شود. معمولاً برای ساخت سوله های دام، مرغداری و ابزار کشاورزی و سایر امکانات استفاده می شود. سایر زمینه ها: ورق فولادی گالوانیزه در زمینه های مختلف دیگر مانند تولید مخازن نفت، مخازن آب، تابلوهای تبلیغاتی و موانع جاده ای کاربرد دارد.

https://www.alibaba.com/showroom/galvanized-steel-sheet.html

سایت آهن اینفو درباره ورق های گالوانیزه می نویسد:

این محصولات برای شرایط کاربری و محیط هایی استفاده می شوند که در معرض آب و هوای مرطوب و یا رطوبت شدید و عوامل اکسید کننده و خورنده سطح آهن و فولاد، قرار دارند؛ همچنین در سازه های گلخانه ای مثل ستون، سقف و ... ، پوشش بیرونی ساختمان ها و سوله ها مانند تولید ساندویچ پنل ها، جهت تولید تجهیزات و ماشین آلات مختلف و ..... . بر حسب نوع کاربری و میزان مقاومت انتظاری از ورق، مقدار وزن در متر مربع و ضخامت پوشش کوتینگ ورق متفاوت خواهد بود.

از جمله استفاده های این محصولات می توان به ساخت مخازن تانکرها،کابینت ها، لوازم خانگی مانند لباسشویی و یخچال، ساخت تابلوهای برق، تولید لوله و پروفیل و به سبب آن کاربرد در ساختمان سازی اشاره کرد. کاربردهای این شیت ها بسیار متنوع هستند و ما تنها چند مورد از آن ها را بیان می کنیم تا با گستردگی استفاده از این فلزات آشنا شوید. کاربرد این محصولات فولادی بسیار وسیع بوده و در صنایع مختلف استفاده می‌ شود

https://www.ahaninfo.ir/products/%D9%88%D8%B1%D9%82-%DA%AF%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B2%D9%87

سایت www.themetalstore.co.uk درباره ورق های گالوانیزه می نویسد:

Also known as plate, galvanised steel sheets are perfect for use in roofing projects. Seen as a more customisable option to corrugated metal, our mild steel sheets are hot dipped in zinc to EN ISO 1461 standards for added protection against the elements.

This galvanising process makes the mild steel sheets perfect for use in outdoor projects like industrial units, residential buildings and more temporary structures like outbuildings. Combining DX51D and Z275 to BS EN10346: 2015, the hardwearing properties of the material make it a perfect longer-term solution for works which require fortification from the wind and rain.

ترجمه:

ورق های فولادی گالوانیزه که به عنوان صفحه نیز شناخته می شوند برای استفاده در پروژه های سقف سازی مناسب هستند. ورق‌های فولادی ملایم ما که به‌عنوان گزینه‌ای قابل تنظیم‌تر برای فلز موج‌دار دیده می‌شوند، برای محافظت بیشتر در برابر عناصر، مطابق با استانداردهای EN ISO 1461 با روی داغ آغشته می‌شوند.

این فرآیند گالوانیزه کردن ورق‌های فولادی ملایم را برای استفاده در پروژه‌های فضای باز مانند واحدهای صنعتی، ساختمان‌های مسکونی و سازه‌های موقتی مانند ساختمان‌های بیرونی مناسب می‌کند. ترکیب DX51D و Z275 با BS EN10346: 2015، خواص سختی این ماده، آن را به یک راه‌حل عالی طولانی‌مدت برای کارهایی که نیاز به تقویت در برابر باد و باران دارند تبدیل می‌کند.

برچسب: تولید ، صنعت ، ورق گالوانیزهhttps://jahaneghtesad.com/direct/14655


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |