یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 10118 08:15 1402/09/11

ابطال تمام مجوزهای کاغذی از ابتدای ۱۴۰۳

دسته‌بندی: اقتصاد کلان ، تجارت

ابطال تمام مجوزهای کاغذی از ابتدای ۱۴۰۳

دسته‌بندی: اقتصاد کلان ، تجارت

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار اعلام کرد:‌ بر اساس قانون تسهیل صدور مجوز‌ها همه مجوز‌های کاغذی و قدیمی تا پایان امسال باید تبدیل به مجوز الکترونیک شوند و از ابتدای سال ۱۴۰۳ دولت فقط مجوز‌های الکترونیک را رسمی و قانونی می‌داند.

سیدامیر سیاح  گفت: صاحبان مجوز‌های قدیمی فقط با یک گوشی همراه هوشمند، بدون مراجعه حضوری و به صورت رایگان می‌توانند مجوز کاغذی خود را به مجوز الکترونیک تبدیل کنند.

 

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار افزود: بر اساس قانون تسهیل صدور مجوز‌ها همه مجوز‌های کاغذی و قدیمی تا پایان امسال باید تبدیل به مجوز الکترونیک شوند و از ابتدای سال 1403 دولت فقط مجوز‌های الکترونیک را رسمی و قانونی می‌داند و پس از این زمان، اگر نام صاحب کسب و کاری در بانک اطلاعات دارندگان شناسه یکتا به نشانی qr.mojavez.ir وجود نداشته باشد و شناسه یکتا دریافت نکرده باشد مجوز آن صاحب کسب و کار رسمی نیست و فاقد اعتبار است و نمی‌توانند خدمات دولتی دریافت کنند.

 

وی افزود: در حال حاضر بانک‌ها به کسانی که پروانه کاغذی دارند خدمت ارائه نمی‌دهند و از آن‌ها شناسه یکتا مطالبه می‌کنند.

 

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: برای اینکه کسبه به راحتی بتوانند مجوز کاغذی خود را به شناسه یکتا تبدیل کنند می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوز‌ها به نشانی mojavez.ir در قسمت «شناسه یکتا برای مجوز‌های قدیمی» با بارگذاری کارت ملی و اصل پروانه و ارائه شماره‌های ملی، پستی و همراه، در کمتر از پنج دقیقه درخواست خود را ثبت کنند و پس از مدتی شناسه یکتا را از درگاه ملی مجوز‌ها دریافت خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد: صاحبان مجوز‌های قدیمی به صورت کاملا رایگان و بدون مراجعه حضوری با گوشی هوشمند خود یا رایانه‌های شخصی خود می‌توانند شناسه یکتا را دریافت کنند.

 

قانون تسهیل صدور مجوز‌ها از اردیبهشت 1401 لازم الاجرا شد تا همه مجوز‌ها به صورت الکترونیک و شفاف از درگاه ملی مجوز‌ها صادر شود. داشتن شناسه یکتا یا الکترونیک برای همه صاحبان کسب و کار‌ها الزامی است و طبق قانون اگر کسبه شناسه یکتا نداشته باشند از ابتدای سال 1403 مجوز قدیمی آن‌ها معتبر نخواهد بود.

 

تسنیم

برچسب: ابطال مجوزهای کاغذی ، مجوز‌های الکترونیک ، مرکز بهبود فضای کسب و کارhttps://jahaneghtesad.com/direct/10118


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |