شنبه 01 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 6482 18:39 1402/05/23
در راستای اجرای زیرساخت‌های بخش معدن و صنایع معدنی؛

آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه انتقال آب مجموعه معادن هیرد

دسته‌بندی: استان‌ها ، انرژی
در راستای اجرای زیرساخت‌های بخش معدن و صنایع معدنی؛

آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه انتقال آب مجموعه معادن هیرد

دسته‌بندی: استان‌ها ، انرژی

با انجام تست های اولیه فاز نخست، پروژه انتقال آب مجموعه معادن هیرد به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های زیرساختی در حوزه معدن و صنایع معدنی خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

علیرضا جلالیان مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: با پایان یافتن عملیات اجرایی و آبگیری مخازن، فاز نخست خط انتقال آب مجموعه معادن هیرد به طول ۳۲ کیلومتر به بهره برداری رسید.

وی هزینه کرد این پروژه را بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه یکی از مهمترین پروژه‌های زیرساختی این مجتمع بود که با اجرای آن در فاز نخست، آب مورد نیاز صنایع فرآوری طلا در منطقه هیرد تأمین شد.

مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی با بیان اینکه نبود زیرساخت‌ها از جمله آب و برق یکی از مشکلات و موانع جدی در بخش فعالیت‌های معدنی استان خراسان جنوبی است، عنوان کرد: با اجرای این پروژه آب مورد نیاز مجموعه معادن هیرد و همچنین پروژه‌های اکتشافی این منطقه تأمین و بخش مهمی از مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

جلالیان، توسعه فعالیت های معدنی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از جمله خراسان جنوبی را یکی از اهداف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران عنوان کرد و گفت: در همین راستا تلاش می‌کنیم تا با ایجاد پروژه‌های زیرساختی و توسعه فعالیت‌های اکتشافی و به تبع آن کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، علاقه به ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت حضور در حوزه فعالیت‌های معدنی استان خراسان جنوبی را افزایش دهیم.

به گفته وی پیش بینی می‌شود این پروژه تا پایان آذرماه سال جاری به بهره برداری کامل برسد.

گفتنی است؛ معدن طلای هیرد شامل چهار ناحیه (تارگت) در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غرب مرکز استان واقع شده است که در حال حاضر بهره برداری از یکی از تارگت‌های این معدن با ذخیره قطعی ۵ میلیون تن کانسنگ طلا با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام و فعالیت‌های اکتشافی در سایر بخش‌های محدوده طلای هیرد نیز در دست اقدام است.

 

منبع: روابط عمومی مجتمع خراسان جنوبی

برچسب: جهان اقتصاد ، مواد معدنی ، بخش خصوصی ، انتقال آب ، سرمایه گذاری ، بهره برداری ، معادن ، پیش بینی ، اخبار روز ، خراسان جنوبی ، استان خراسانhttps://jahaneghtesad.com/direct/6482


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |