کد خبر: 2148
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۳

۸۹درصد دارندگان شخص ثالث الحاقیه نگرفتند

۸۹درصد دارندگان شخص ثالث الحاقیه نگرفتند

فارس: مدیرعامل یک شرکت بیمه‌ای بزرگ با بیان اینکه دولت برای کمک به هزینه‌های مردم برای دریافت الحاقیه شخص ثالث می‌تواند یارانه پرداخت کند، گفت: در این مدت تنها 11 درصد از دارندگان بیمه شخص ثالث برای دریافت الحاقیه مراجعه کرده‌اند .
مدیرعامل یک شرکت بیمه‌ای ، با اشاره به ابلاغ نرخ‌های جدید بیمه شخص ثالث از اوایل اردیبهشت ماه، اظهارداشت: براساس اطلاعات به دست آمده، در این مدت تنها 11 درصد از دارندگان بیمه شخص ثالث برای دریافت الحاقیه مراجعه کرده‌اند.
وی ضمن تایید تاثیر افزایش نرخ بیمه شخص ثالث بر میزان استقبال مردم، گفت: قطعا افزایش هزینه، میزان تقاضا را کاهش می‌دهد اما برای جبران این ضعف به جای اینکه عرصه را بر بیمه‌ها تنگ کنیم، دولت می‌تواند با پرداخت یارانه به شرکت‌های بیمه‌گر علاوه بر کمک به مردم، مانع از زیان‌دهی شرکت‌های بیمه شود.
به گفته وی براین اساس نیروی انتظامی در این زمینه باید نظارت خود را افزایش دهد.
این مدیرعامل شرکت بیمه‌ای در خصوص تاکید دولت به وزیر اقتصاد برای بازنگری در نرخ بیمه شخص ثالث، گفت: به نظر می‌رسد نتیجه بازنگری مجددا، تائید نرخ‌های فعلی باشد زیرا امسال رشد این بیمه شخص ثالث 7.5 درصد کمتر از نرخ رشد دیه بوده است.
وی با بیان اینکه از سال 83 تاکنون نرخ رشد بیمه شخص ثالث همواره کمتر از رشد نرخ دیه بوده است، تصریح کرد: اگر این بازه زمانی 9 ساله را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در این مدت فاصله این دو مولفه بیشتر و بیشتر شده و در صورت ادامه این روند بیمه‌ها امکان پوشش تعهدات خود را نخواهند داشت.
  افزایش دیه به 154 میلیون در ماه‌های عادی و 200 میلیون در ماه ‌های حرام باعث افزایش 24درصدی حق بیمه شخص ثالث شده است که مبلغ بیمه نامه را برای مردم تا یک میلیون تومان افزایش می دهد. این افزایش سبب عدم استقبال مردم از دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث شده است.