۶ آزاد راه امسال افتتاح می شود

0
۱۵۴ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح شش محور آزادراهی اولویت دار در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، خیرالله خادمی اظهار کرد: فاز دوم آزادراه تهران – شمال (باند غربی)، آزادراه خرم آباد – اراک، آزادراه شیراز – اصفهان، آزادراه منجیل – رودبار، آزادراه مرند – تبریز و آزادراه حرم تا حرم (گرمسار – سمنان) جزو آزادراه های اولویت دار و مهم در سال ۱۴۰۰ هستند که همه آن‌ها بیش از ۷۰ پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و امیدواریم امسال به بهره برداری برسند.  

وی اضافه کرد: به عنوان مثال آزادراه خرم آباد – اراک به طول ۶۷ کیلومتر با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی یکی از آزاد راه‌های اولویت دار امسال است که امیدواریم با توجه به پیشرفت فیزیکی بالای آن تا پایان بهار امسال به بهره برداری برسد و اولین آزادراه افتتاح شده در سال ۱۴۰۰ نام بگیرد.   

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: همچنین آزادراه شیراز – اصفهان به عنوان بلندترین آزادراه کشور به طول ۲۲۵ کیلومتر، پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی دارد و امیدواریم پس از آزادراه خرم آباد – اراک این محور نیز به بهره‌برداری برسد چرا که ازاهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی دیگر از آزادراه‌های مهم و اولویت دار امسال محور منجیل – رودبار است که همواره گلوگاه ترافیکی در مسیر تهران – رشت به شمار می‌رود.  

خادمی اظهار کرد: آزادراه منجیل – رودبار گرچه هشت کیلومتر طول دارد اما همه این مسیر تونل و پل است که می توان از آن به عنوان یکی از پیچیده‌ترین محورهای آزادراهی نام برد و اگر این آزادراه افتتاح شود تا حدود بسیاری ترافیک را در آن منطقه برطرف خواهد کرد.  

وی ادامه داد: آزادراه مرند – تبریز به طول ۳۷ کیلومتر و آزادراه حرم تا حرم  (گرمسار – سمنان) به طول ۵۰ کیلومتر از دیگر آزادراه های اولویت دار سال ۱۴۰۰ هستند که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار بوده و امیدواریم با توجه به سرمایه‌گذاری صورت گرفته بخش خصوصی در سال جاری افتتاح شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138076

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here