۵۹درصد از کل معاملات در اختیار ۶ کارگزار

0
۲۹۰ بازدید

گروه بازارپول : بر اساس اطلاعات منتشره اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس ، در ۴ماهه اول سالجاری از ۹۵ کارگزار فعال در بورس، ۹۱ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند

بر اساس این گزارش حدود ۳۸ درصد از کل معاملات الکترونیکی در۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۲۳.۶۰ درصد، آگاه با ۶.۳۷ درصد، بانک کشاورزی با ۳.۸۱ درصد، بانک ملی با ۲.۰۷  درصد ، امین آوید با ۱.۹۷ درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.
 همچنین از کل معاملات، ۷۴ هزار و ۶۶ میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است.
بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش ۹۵ کارگزار فعال بورس اوراق بهادار تهران در ۴ماهه اول سال جاری ، بالغ بر۵۳۵ هزار و۳۷۶ میلیارد ریال بود که دفعات معاملات برابر با ۴ میلیون و ۵۰۶هزار دفعه بوده است.
براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک بیش از ۲۴۸ هزار میلیارد ریال معادل ۴۷ درصد کل معاملات بوده است. ارزش خرید و فروش عمده و سایر ۲۷۵ هزار میلیارد ریال معادل ۵۲ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.
این گزارش می افزاید : تعداد ۶ شرکت کارگزاری معادل ۵۹ درصد کل ارزش معاملات را در ۴ ماهه اول سالجاری به  خود اختصاص دادند.
شرکت های کارگزاری کارگزاری صبا تامین با ۱۹.۲۴  درصد،  بانک ملی با ۱۹.۲۱ درصد، کارگزاری بانک صادرات با  5.69  درصد، کارگزاری امین آوید با ۵.۶۴  درصد، کارگزاری حافظ با ۴.۹۹ درصد و کارگزاری مفید با ۴.۱۵ درصد در رتبه های اول تا بتا و کاربرد آن در سرمایه گذاری ضریب یا عامل بتا وسیله‌ای برای ارزیابی عملکرد یک سهم خاص یا گروهی از سهام در جریان حرکت کلی بازار است. اگر بتای سهمی برابر با یک باشد، افزایش و کاهش قیمت آن درست مطابق حرکت بازار خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=3822