کد خبر: 2664
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳

۵۵ درصد والدین پس از ۵ سال از اعتیاد فرزندشان آگاه می‌شوند

۵۵ درصد والدین پس از ۵ سال از اعتیاد فرزندشان آگاه می‌شوند

"بر اساس طرح شیوع شناسی ۵۸ درصد از معتادین زیر ۳۵ سال سن دارند./ ۶۳ درصد معتادان متاهل هستند

یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر معتاد در کشور وجود دارد."
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان از بی اطلاعی ۵۵ درصد والدین از اعتیاد فرزندان خود خبر داد و گفت: این والدین پس از پنج سال از اعتیاد فرزندان خود مطلع می شوند.
"حمیدرضا محمدیان" روز شنبه و در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری افزود: برابر آمارهای ارائه شده، ۱۴ درصد معتادان در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال قرار دارند.
وی با بیان اینکه ۵۶ درصد از دانشجویان و ۵۵ تا ۵۷ درصد دانش اموزان اطلاعات کافی از مواد مخدر و معضل اعتیاد ندارند گفت: بر اساس طرح شیوع شناسی ۵۸ درصد از معتادین زیر ۳۵ سال سن دارند.
محمدیان بر ترویج فرهنگ پیشگیری و مقابله با اعتیاد تاکید کرد و گفت: مقابله با اعتیاد نیازمند مبارزه ای جدی، هدفمند و عزم ملی با مشارکت قشرهای جامعه است.
وی با تاکید بر اینکه ۶۳ درصد معتادان متاهل هستند این مساله را یک زنگ خطر دانست و گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که به عنوان یک جنگ افزار نرم مورد استفاده دشمنان نظام و انقلاب قرار می گیرد.
محمدیان، ایجاد بحران هویت، سست کردن عزم و اراده مردم و نیز ارزشهای جامعه را از آثار سوء مواد مخدر و اعتیاد برشمرد و گفت: مقابله با مواد مخدر در ایران تاکنون سه هزار و ۷۰۰ نفر شهید و ۱۲ هزار جانباز داشته است که این نشان از عزم نظام در مقابله با این بلای خانمانسوز است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان گفت: برابر آمارهای موجود یک میلیون و ۳۲۵ هزار نفر معتاد در کشور وجود دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم شش میلیون نفر از افراد جامعه در معرض آسیب اجتماعی مواد مخدر هستند.