معاملات برق در بورس کالا؛ روی شیب نزولی

0
۹۸۵ بازدید

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ ۹۵٫۰۹٫۱۴

گروه بازار سرمایه: در معاملات روز ‌یکشنبه ۹۵٫۰۹٫۱۴ در بازار برق بورس انرژی ۴,۶۹۴ مگاوات برق به ارزش ۲۵ میلیارد و ۶۱۴  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش همراه بوده است.

۱

به گزارش گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) شیب ملایم و نزولی خود را حفظ و در معاملات امروز کاهش  ۰٫۰۱ درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

۲

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ در طول یک ماه گذشته قیمت روندی نسبتاً باثبات در محدوده ۳۶۰,۰۰۰ ریال را طی کرده و در روزهای اخیر شیبی نزولی و بسیار ملایم به خود گرفته و به زیر ۳۶۰,۰۰۰ ریال نفوذ کرده است.

امروز در بازار برق بورس انرژی، روند نزولی و ملایم قیمت‌ها همچنان پایدار بود.

۳

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

۴۵

بررسی روند نماد ۱۳۹۵۰۹۲۳ :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه ۱۳۹۵۰۹۲۳ را نشان می‌دهد. همانطور که مشاهده می‌شود قیمت در طول دوره روندی باثبات در محدوده ۳۶۰,۰۰۰ ریال را طی کرده و در انتهای دوره شیبی بسیار ملایم به خود گرفته و به زیر ۳۶۰,۰۰۰ ریال نفوذ کرده است.

۶

۷

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ قیمت در طول دوره روندی نسبتاً باثبات در محدوده ۳۷۰,۰۰۰ ریال داشته است.

در این نماد تا به معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات ۲۹٫۰۸٫۱۳۹۵ با ۱۱۵  مگاوات می‌باشد.

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=47928