۳۰ طرح معدنی تا پایان سال افتتاح می شود

0
۲۷۵ بازدید

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌کرد: نزدیک به ۳۰ طرح در بخش معدن و صنایع معدنی سراسر کشور با اعتبار یک میلیارد و ۹۱۶ میلیون دلار تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، وجیه‌الله جعفری با گرامی‌داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهدای والامقام دولت به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: پیش‌بینی شده تا پایان اسفندماه، طرح‌های توسعه‌ای مختلفی در حوزه فولاد، مس، سرب و روی، نفلین، طلا، آنتیموان، فروکروم، زیرساختی و غیره به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: طرح‌های یاد شده برای بیش از چهار هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند، همچنین با احتساب اشتغال غیرمستقیم این طرح‌ها تا پایان امسال بیش از ۱۸هزار و ۶۰۰ شغل ایجاد خواهد شد.

جزئیات طرح‌های افتتاحی سال ۱۴۰۰

رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به جزئیات طرح‌های قابل افتتاح تا پایان سال ۱۴۰۰ بیان‌داشت: از جمله این طرح‌ها، واحد احیای مستقیم قائنات، واحد بریکت‌سازی فولاد شادگان، کنسانتره فولاد شرق کاوه، فاز نخست تجهیز معدن و احداث کارخانه سرب و روی مهدی آباد، معدن مس ایجو و فاز ۳ کنسانتره گهر زمین است.

وی ادامه‌داد: بخش دیگری از طرح‌های مذکور، کارخانه طلای هیرد، تولید کاغذ از سنگ الیگودرز، طرح تولید سیلیکومتال، تجهیز معدن، توسعه معدن سرچشمه، راه اندازی سه پست اسکله بندر پارسیان، کارخانه فلوتاسیون مس سرچشمه، کلاف فولادی چادرملو، معدن طلای دره اشکی و تولید کود فسفاته است.

جعفری گفت: طرح‌های دیگری در بخش‌های فروکروم، آهک هیدراته و زیرساختی (تامین آب، برق، جاده، تسهیل صادرات و غیره) تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=151930