۳۰ طرح راکد معادن و صنایع معدنی فعال شد

0
۲۷۷ بازدید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی دو سال گذشته (از زمان شروع به کار دولت یازدهم) تعداد ۳۰ طرح راکد معادن و صنایع معدنی کشور به ارزش ۴۱۲ میلیون دلار فعال شد.

مهدی کرباسیان افزود: ایمیدرو به منظور تکمیل و اجرای طرحهای معدنی و صنایع مربوطه ظرف کمتر از دو سال گذشته یکهزار و ۶۳۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان آنکه رقم مزبور از ابتدای دولت یازدهم تا انتهای سال ۹۳ جذب و سرمایه گذاری شده است، یکی از موثرترین اقدامات ایمیدرو را استفاده از توان شرکت های بخش خصوصی متناسب با سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست.

وی بهره برداری از مجتمع طلای زرشوران (آذربایجان غربی – تکاب)و سیمان ونزوئلا را به عنوان مهمترین طرحهای اجرایی در دوره یادشده عنوان کرد.

کرباسیان گفت: مشکلات مدیریتی، کمبود منابع مالی و چالش های گشایش ال.سی از مهمترین دلایل تاخیر در اجرای پروژه ها طی دو سال گذشته بود.

وی خطاب به مدیران شرکت ها و واحدهای تحت پوشش سازمان ایمیدرو، اظهار داشت: هزینه ها را بیش از پیش کنترل کنند تا از مخارج غیرضروری یا غیراولویت دار جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: راه اندازی طرح های نیمه تمام از اولویت بالاتری برای انجام هزینه ها برخوردارند.

رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: منابعی همچون سهام، فروش محصولات، طلب های گذشته و حق انتفاع از معادن که پیشتر بخشی از نیازهای مالی ایمیدرو را تامین می کرد، در سال جاری به سبب رکود جهانی و مسائل داخلی محدودیت داشت.

کرباسیان اجرای طرح اکتشاف ۲۰۰ هزار کیلومتر از مساحت کشور را که از زمستان ۹۲ آغاز شده حرکتی زیربنایی در بخش معادن دانست و گفت: وجود مشکلات متعددی طی دو سال گذشته، مانع از اجرای این طرح بزرگ نشد و اکنون با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است.

وی افزود: امسال براساس پیش بینی ها نزدیک به ۱۰ پروژه به بهره برداری می رسد که افتتاح بخش آهن اسفنجی هفت طرح فولاد استانی از جمله این برنامه است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14626