۳۰ درصد ظرفیت قطارهای نوروزی پر شده است

0
۷۷۱ بازدید

معاون مسافری راه‌آهن از پر شدن ۳۰ درصد ظرفیت‌ صندلی‌ قطارها برای سفرهای نوروزی خبر داد.

خبرگزاری آریا نوشت: میرحسن موسوی اعلام کرد؛ مسیرهای کمربندی مشهد در بسیاری از ایام پیک سفر ۱۰۰ درصد خریداری شده اما همچنان در بسیاری از مسیرها برای برخی روزها بلیت موجود است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت فروش بلیت‌های نوروزی راه‌آهن اظهار داشت: از زمان آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی در روز های ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ بهمن تا کنون حدود ۳۰ درصد از ظرفیت صندلی‌ها پر شده است.
لذا متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش و یا به صورت آنلاین برای خرید بلیت اقدام کنند.
معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به شرایط جوی و شدت نزولات آسمانی طی روزهای گذشته و عدم اخلال در سیر و حرکت قطارهای مسافربری گفت: به همت کارکنان خدوم و زحمت کش شرکت راه‌آهن که در همه نقاط ایران از مناطق زیر بارش باران و سیلاب تا مناطق پوشیده از برف و کولاک و حتی مناطق تحت هجوم گرد و غبار و ماسه با فعالیت شبانه روزی این افراد هیچ اخلالی در شبکه ایجاد نشد و قطارها با کمترین عارضه موفق به جابجایی مسافران شدند.
موسوی تصریح کرد: برغم شرایط حاد در برخی مسیرها ، هیچ یک از سفرها لغو نشد.
وی با اشاره به تشریح نقاط تحت شرایط حاد پرداخت و گفت: سیل در کرمان باعث کمی تاخیر در حرکت قطارها شد اما با تلاش کارکنان راه‌آهن خطوط ترمیم شد و قطارها به حرکت خود ادامه دادند. همچنین در مشهد مقدس، تبریز و شمال غرب نیز برغم کولاک و بارش شدید با حضور نیروهای خدوم و زحمت‌کش با استفاده از ماشین‌آلات برف روب خطوط آماده سیر شد و یخ‌زدگی سوزن‌ها به موقع برطرف شد.
شن‌های روان که خطوط راه‌آهن در سیستان و بلوچستان را پوشانده بود نیز به موقع پاکسازی شد و تمام این اتفاقات با مدیریت صحیح و همت کارکنان زحمتکش به صورت شبانه‌روزی به موقع رفع شد.
معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به انسداد جاده ها و لغو پروازها در فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه مشهد در روزهای قبل اظهار داشت : در آن برهه زمانی به ویژه در فرودگاه مشهد با پیش‌بینی واگن‌های مازاد در ایستگاه راه‌آهن مشهد و سایر نقاط کشور موفق به جابجایی مسافران پروازها و اتوبوس‌های گیر افتاده در برف و کولاک شدیم. به طوری که علاوه بر تکمیل ظرفیت واگن‌های خالی، از واگن‌های ذخیره استفاده کردیم که خوشبختانه موفق به جلب رضایت عمومی مسافران شدیم.
موسوی با بیان اینکه « لحظه به لحظه حرکت قطارها و احتمال شکستگی ریل‌ها با تلاش ماموران راه‌آهن تحت کنترل قرار دارد» گفت: به منظور جلوگیری از هر گونه اتفاق باید وضعیت خطوط به طور مرتب مورد کنترل باشد.
وی یادآور شد : خطوط راه‌آهن به صورت سالانه با ماشین‌های اندازه‌گیری تحت نظر قرار می‌گیرد اما کارکنان بخش فنی و زیربنایی به صورت شبانه روزی در این روزها
از مسیرها بازدید می‌کنند و در صورت بروز هرگونه اتفاق موارد را گزارش می‌دهند تا در اسرع وقت به مشکلات رسیدگی شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=54965