۲۷ هزار میلیارد ریال سهم دولتی واگذار شد

0
۲۱۶ بازدید

گروه بازارسرمایه : سازمان خصوصی سازی از ابتدای امسال تاکنون، ۲۷ هزار میلیارد ریال سهم دولتی را از طریق بورس، فرابروس، مزایده و مذاکره به فروش رسانده است

بالغ بر ۲۷ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال سهم دولتی از ابتدای سال ۹۳ تاکنون توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق بورس، فرابروس، مزایده و مذاکره واگذار شده است.
بر اساس این گزارش، از این میزان واگذاری بالغ بر  75 میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار و ۲۱ هزار و ۵۳ میلیارد ریال در بازار فرابورس به فروش رسیده است؛ بعلاوه این که یک میلیارد ریال سهم دولتی هم از طریق مذاکره و ۶ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال از طریق مزایده فروخته شده است.
همچنین آمار واگذاری های امسال به تفکیک حجم واگذاری سهام نشان می‌دهد ۲۷ هزار و ۳۳ میلیارد ریال به صورت بلوکی، ۷۵ میلیارد ریال به صورت تدریجی و ۳۱۱ میلیارد ریال به صورت ترجیحی به بخش خصوصی داده شده است که ۲۳ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال آن مربوط به شرکتهای گروه یک ماده دو قانون اصل ۴۴ و ۳ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال مربوط به شرکتهای گروه دو ماده ۲ این قانون بوده است.
همچنین آمار واگذاری سهام توسط این سازمان از سال ۸۴ تاکنون نشان می دهد که در این مدت ۱۲۹ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی واگذار شده که ۷۱ هزار میلیارد تومان آن به که ۵۵ درصد از واگذاری را شامل می شود به عموم متقاضیان بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4154