کد خبر: 1219
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳

۲۳۴نفر بالای ۵۰میلیارد تومان به بانک ها بدهکار هستند

۲۳۴نفر بالای ۵۰میلیارد تومان به بانک ها بدهکار هستند

گروه بازارپول : نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: در برهه کنونی، بیش از 234 بدهکار بانکی در کشور بیش از 50 میلیارد تومان بدهی دارند .
علیرضا خسروی در نخستین نشست شورای اداری شهرستان سمنان که با حضور فرماندار سمنان و سایر مدیران اجرایی در فرمانداری این شهرستان در سال جاری برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که برخی می‌گویند تزریق اعتبار به پروژه‌های مسکن مهر سبب ایجاد تورم در کشور شده است.
وی گفت: این در حالی است که در مجموع حدود 40 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح مسکن مهر در سراسر کشور اختصاص یافته تا به واسطه آن حدود 4 میلیون واحد مسکونی در استان‌های مختلف ساخته شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس گفت: در برهه کنونی، 60 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کشور وجود دارد که دولت باید بکوشد این معوقات را هرچه سریعتر وصول کند.
وی گفت: باید دانست که چرا معوقات بانکی در دست بدهکاران نظام بانکی کشور مانده است و در تولید صرف نشده و البته نباید به طور مستمر از طرح‌های خوبی که در گذشته اجرایی شده است، انتقاد شود.
خسروی گفت: امروز 173 نفر در کشور بالای 50میلیارد تومان بدهی بانکی دارند و 61 نفر نیز بیش از یک‌صد میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار هستند.
به گزارش فارس ،خسروی با بیان اینکه 800 تن طلا در حال حاضر در کشور وجود دارد، گفت: ذخایر جمهوری اسلامی ایران بسیار مطلوب بوده و برخی غربی‌ها از این متعجب هستند که چگونه بانک مرکزی کشوری که در تحریم قرار دارد توانسته تا امروز امور کشور را بچرخاند.