یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 10235 15:08:17 1393-11-24
23هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی کشور تخصیص یافت

23هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی کشور تخصیص یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
23هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی کشور تخصیص یافت

23هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی کشور تخصیص یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: 23هزار میلیارد تومان طی 10 ماه سال جاری به حوزه عمرانی کشور تخصیص یافته که تا پایان سال این رقم به 30 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، حجت اسلام والمسلمین مجید انصاری عصر چهارشنبه در شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد افزود: این درحالی است در سال 91 از بودجه 128هزار میلیارد تومانی تنها 13هزارمیلیارد تومان آن در حوزه عمرانی تخصیص یافت.
وی بیان کرد: این در شرایطی بود که قیمت نفت سیر نزولی شدیدی یافته است.
انصاری به بیماری ساختاری بودجه ریزی کشور اشاره کرد و گفت: این وضعیت نامناسب مربوط به یک یا دو دهه نیست و از آغار خشت آن کج گذاشته شد که محصول آن افزایش روزافزون هزینه های جاری بوده است.
وی با بیان اینکه 113هزار میلیارد تومان بودجه کشور در سال 91 هزینه های جاری بود،اظهار کرد: بیش از 80درصد این میزان برای پرداخت حقوق و مستمری بازنشتگان هزینه شد.
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: بودجه مصوب در سال 92 از سوی دولت قبلی 210 هزار میلیارد تومان بود که دولت یازدهم با وجود شرایط موجود و با اصلاحیه ای آن را به رقمی معادل 170 هزار میلیارد تومان رساند.
وی میزان صادرات نفتی با مشتقات و میعانات گازی را در 10 ماه گذشته حدود یک میلیون و 400 هزار بشکه نفت اعلام کرد.
انصاری با تشریح برخی اقدامات و دستاوردهای مهم دولت یازدهم در طول بیش از یک سال گذشته ، افزود: این دولت تورم بالای 40درصد را رباساس امار رسمی کشور به حدود 18درصد رسانده است.
وی اظهار کرد: البته کاهش تورم به معنای ارزان شدن قیمت ها نیست بلکه دولت با تدبیر و با کمک نخبگان اقتصادی توانست شیب تند و مسیر پرشتاب تورم را مهار کند.
انصاری افزود: بررسی های کارشناسان اقتصادی و بودجه ای در دولت ، مجلس و همه نخبگان اقتصادی این است که کاهش حدود 28 تا 29 درصدی تورم در طول کمتر از یک سال در کشور بی سابقه بوده است.
معاون رییس جمهور ی تاکید کرد: در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم رشد اقتصادی کشور حدود 5.6 درصد منفی بود که اکنون به دو درصد مثبت رسیده است.
حجت الاسلام و المسلمین انصاری طرح تحول نظام سلامت و بسته های حمایتی دولت در این راستا را از دیگر اقدامات و دستاوردهای ارزنده دولت یازدهم برشمرد.
وی به کمک 800 میلیارد تومانی دولت در قالب بسته های حمایتی طرح تحول سلامت در سال جاری اشاره کرد و افزود: دولت در این راستا هنوز گام های اولیه خود را برداشته است.
انصاری تصریح کرد: بدون شک این طرح با جدیت و حمایت های ویژه دولت در سال های آنیده ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه ظرفیت های عظیم و بزرگی درکشور در حوزه های مختلف برای عبور از مسیرهای توسعه نیافتگی وجود دارد، افزود: سیاست گذاری و برنامه ریزی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت کشور با جدیت ادامه دارد.
وی با تاکید بر اینکه تعاملات کلی میان دولت و نمایندگان مجلس مطلوب است، افزود: برخی ها همه تعامل میان دو قوه و تریبون مجلس را تنها در نطق های پیش از دستور خلاصه می کنند که باید اذعان داشت این گونه نیست.
وی اظهار کرد: شخص رییس جمهوری بیش از 20 سال و در پنج دوره در مجلس آن هم بیشتر به عنوان نایب رییس مجلس حضور داشت.
انصاری اظهار کرد: 9 نفر از وزرای دولت یازدهم نیز در مجلس بوده اند و رییس جمهوری بارها خود را فرزند مجلس قلمداد کرده است.
انصاری تاکید کرد: در عین حال رویکرد اساسی دولت تدبیر و امید همواره بر تنش زدایی ، تعامل با قوا و ایجاد ثبات و آرامش در کشور است.
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید از همان ابتدا با قانونگرایی در عرصه عمل و اخلاق مداری ، سعی در ترمیم برخی کدورت ها و رفتارهای پرخاشگرانه قبلی میان قوا داشت.
وی تاکید کرد: نتیجه این رفتارهای خردگرا، عقلایی ، اخلاق مدار و بدون تنش از سوی دولت یازدهم اکنون منجر به ایجاد ثبات و ارامش توام با امید و نشاط در جامعه شده است.
وی از تصویب دو لایحه از سوی دولت توسط نمایندگان شامل لایحه خروج از رکود و بودجه عملیاتی برخی مقررات مالی اشاره و از نمایندگان ملت در مجلس نیز تقدیر کرد.
انصاری بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در همه زمینه ها و بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: دولت منتظر پیشنهاد ها و ارایه راه حل ها و راهبردهای اساسی از سوی استانها است.
وی به داشتن یک برنامه جامع توسعه ای از سوی همه استان های کشور متناسب با ظرفیت و داشته های بومی و منطقه ای خود تاکید کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: استان ها باید بتوانند با تشکیل اتاق فکر به دنبال ظرفیت سازی و استفاده از داشته های خود باشند.
وی از 700هزار میلیارد تومانی نقدینگی موجود در کشور خبر داد و گفت: باید راهکارهای بکارگیری و استفاده درست و ثروت زا از این همه منابع پولی در کشور فراهم شود.
وی به موضوع بدهی 42 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن به بانک مرکزی بابت ساخت مسکن مهر در کشور اشاره کرد و افزود: دولت با ارایه بسته های حمایتی و مالی به بانک ها، بسیاری از این بدهی ها را نیز پرداخت کرده است.
انصاری گفت: با ارایه لوایح خروج از رکود و مقررات مالی و اجرای آن در سطح کشور بسیاری از بی نظمی های مالی و مشکلات حوزه اقتصادی و تولید حل خواهد شد.
وی موضوع بحران آب در کشور را جدی دانست و یاداور شد: تمامی استان ها نیز باید در این راستا برنامه های راهبردی برای مهار آبهای سطحی و افزایش میزان بهره وری آب را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: بیش از 91درصد مصرف آب در کشور در بخش کشاورزی است که هنوز شاهد کشاورزی سنتی 500 سال قبل در کشور هستیم.
انصاری، الگوی کشت ، اجرای طرح های نوین آبیاری کشاورزی را از جمله برنامه ها و راهبردهای دولت یازدهم و وزارت جهاد کشاورزی در زمینه افزایش بهره وری از منابع آبی موجود در کشور دانست.
وی تصریح کرد: دولت اکنون بیش از هشت میلیارد دلار از منابع صندوق ذخیره ارزی را به موضوع آب و مهار آبهای سطحی و بهره وری از منابع آبی ظرف سه سال قرار داده است.
انصاری به اجتماع عظیم ملت بزرگ ایران اسلامی در یوم الله 22 بهمن اشاره کرد و افزود: حضور با صلابت و غرورانگیر ملت نشانه وفاداری آنان به نظام، انقلاب و رهبری و پاسداری از خون شهیدان و آرمان های بلند امام راحل (ره) است.
معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه دفاع از انقلاب دارای جلوه های متفاوتی بوده است، افزود: یکی از عرصه های مهم دفاع از انقلاب در دوران مبارزات امام و حضور و پشتوانه جدی ملت پشت سر امام خمینی (ره) تا به ثمر نشستن انقلاب بود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |