دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 8555 15:44:56 1393-10-13
22درصد آب کشور در شبکه آبرسانی هدر می‌رود

22درصد آب کشور در شبکه آبرسانی هدر می‌رود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
22درصد آب کشور در شبکه آبرسانی هدر می‌رود

22درصد آب کشور در شبکه آبرسانی هدر می‌رود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قائم مقام وزیر نیرو:

گروه تولید: قائم مقام وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون هدررفت آب در شبکه حدود 22درصد است که حدود 10درصد در طول چند سال اخیر کاهش یافته است.

ستار محمودی اظهار داشت: در بخش آب دو موضوع منابع آب و نحوه استحصال و بهره‌برداری از آب بسیار حایز اهمیت است و ما به‌عنوان متولیان آب از مصرف‌کننده انتظار کاهش مصرف داریم، اما باید ابزار آن را نیز در اختیار آنان قرار دهیم؛ هم‌اکنون بسیاری از تجهیزات مورد استفاده استانداردهای مناسب برای کاهش هدررفت آب را ندارند.

محمودی تصریح کرد: تجهیزات کاهش مصرف آب بازار مناسبی را در کشور دارند و مردم هم در این زمینه به‌لحاظ کاهش هزینه‌های خود در اقتصاد خانواده گرایش به استفاده از تجهیزات مناسب و کم‌مصرف دارند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اعطای یارانه به تجهیزات کاهش مصرف آب، گفت: در سال‌های گذشته از منابع عمومی دولت نصب شیرهای استاندارد و کم‌مصرف در اماکن عمومی آثار بسیار خوبی در زمینه کاهش مصرف داشته است، اما در بخش خانگی مالکان باید به‌صورت مستقل نسبت به نصب این تجهیزات در منازل خود اقدام کنند.

قائم‌مقام وزیر نیرو تصریح کرد: کمک دولت و وزارت نیرو می‌تواند در قالب کاهش قیمت تمام‌شده تولید و افزایش توان رقابت محصول‌های تولید داخل با تجهیزات مشابه خارجی باشد و هم‌اکنون نیز این سیاست کمک کرده است قیمت شیرهای فشاری و فتوسل تولید داخل به یک سوم کاهش یابد.

محمودی درباره برنامه‌های وزارت نیرو در زمینه کاهش هدررفت آب در شبکه، گفت: هم‌اکنون هدررفت آب در شبکه حدود 22 درصد است که حدود 10 درصد در طول چند سال اخیر کاهش یافته است. اما با توجه به تجهیزات جدید کاهش تلفات و افزایش امکانات کنترل و تجهیز تا 10 سال آینده می‌توانیم به نرم جهانی که حدود 16 درصد است، برسیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |