۲۰۰ فرودگاه در اروپا در حال ورشکستگی

0
۱۲۷ بازدید

کرونا حمل و نقل مسافران را ۷۳ درصد در سپتامبر کاهش داده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، مجمع فرودگاه‌های اروپا هشدار داد اگر رفت و آمد مسافران از شوک همه‌گیری ویروس کرونا خارج نشده و رو به بهبود نرود، ۱۹۳ فرودگاه این منطقه طی ماه های آینده در خطر ورشکستگی قرار خواهند داشت.

این سازمان طی بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد این قطب های هوانوردی ۲۷۷ هزار شغل را شامل شده و ۱۲.۴ میلیارد یورو (۱۴.۷ میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی اروپا را تشکیل می‌دهند. طبق اطلاعیه شورای بین المللی فرودگاه های اروپا (ACI)، در حالی که این فرودگاه های در معرض ورشکستگی بیشتر قطب‌های کوچکتر منطقه‌ای هستند، ولی بسته شدن آنها تأثیر فلج‌کننده‌ای بر اقتصاد خواهد گذاشت و باعث نابودی بخش قابل توجهی از سیستم حمل و نقل هوایی در اروپا می‌شود.

فرودگاه‌های بزرگتر هم در برابر تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا ایمن نیستند. این ویروس حمل و نقل مسافران را ۷۳ درصد در سپتامبر کاهش داده است. فرودگاههای اروپا در ماه گذشته میلادی ۱۷۲.۵ میلیون مسافر کمتری داشتند. به این ترتیب، کاهش سالانه مسافران به ۱.۲۹ میلیارد نفر می‌رسد.

۱۶ میلیارد یورو (۱۸.۹۱ میلیارد دلار) طی بحران کرونا بر بدهی ۲۰ فرودگاه برتر اروپا اضافه شده است که معادل ۶۰ درصد درآمد آنها طی یک سال معمولی است. شورای بین المللی فرودگاه های اروپا از دولت ها خواست حمایت بیشتری از این بخش آسیب‌دیده انجام دهند و هشدار داد وضع موقت قرنطینه ها به جای انجام تست کرونا تصمیم خوبی نخواهد بود و تنها باعث ورشکستگی تعداد بیشتری از فرودگاه‌های منطقه می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117380

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید