کد خبر: 166034
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰

۲ تا ۵ دی ماه امسال اجرا می شود؛ برگزاری بزرگترین رویدادهای صنعت مبلمان ایران در پایتخت

۲ تا ۵ دی ماه امسال اجرا می شود؛ برگزاری بزرگترین رویدادهای صنعت مبلمان ایران در پایتخت

به گزارش جهان اقتصاد، کتایون اسکندری کیا مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان، با اعلام این خبر گفت: صنعت چوب و مبلمان به میزان ۹ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است. علاوه بر واحدهای شناسنامه دار در این صنف و صنعت، نمی‌توان از فعالیت واحد های فاقد مجوز اما قابل توجه این حوزه چشم‌ پوشی کرد.

وی اضافه کرد: سهم کنونی ایران در بازار بین‌ المللی حدود ۰.۴ درصد بوده، این درحالی است که اگر چه صنعت مبلمان ایران طی سالیان اخیر شاهد روند نزولی ابعاد بازار خود در مقیاس ملی بوده، اما هم زمان با تکیه بر توسعه زیرساخت ها و توان فنی خود از مزیت های لازم برای تولید و عرضه محصولات به بازارهای خارجی برخوردار شده است.

خانم اسکندری کیا، اضافه کرد: کارشناسان خارجی که از نزدیک به ارزیابی توان صنعت مبلمان ایران پرداخته اند، ضمن تحسین امکانات فنی و کیفیت محصولات تولیدی این صنعت، بر این باورند که صنعت مبلمان ایران برای ورود به بازارهای خارجی نیازمند دستیابی به دو مهارت “بازاریابی و فروش خارجی” و “بسته بندی قابل حمل صادراتی” است.

مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان با توجه به اینکه اولین هفته‌‌ زمستان امسال موعد برگزاری سه رویداد مهم بین المللی، تخصصی و صادراتی صنعت مبلمان است، متذکر شد: سی‌امین نمایشگاه بین ‌المللی مبلمان منزل (Hofex 2021) و دهمین نمایشگاه مبلمان و تجهیزات اداری (Office Expo 2021) و دومین رویداد طراحی مبلمان تهران  TFDپس از سال‌ها برگزاری موفق، امسال نیز در محل دائمی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی تهران میزبان این گردهمایی بزرگ است.

به گفته وی، در این رویدادهای تخصصی که  با مجوز رسمی سازمان توسعه‌ تجارت ایران و تحت نظارت اتحادیه‌ تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران به همت مجموعه فیپکو برگزار می شود، با حضور برترین برندهای صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور و صاحبان صنف، گروه وسیعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از دوم تا پنجم دی‌ ماه امسال و از ساعت هشت صبح تا ۱۵ میزبان بازدیدکنندگان آن خواهند بود.

اسکندری کیا، تاکید کرد: بزرگترین رویداد صنعت مبلمان کشور هر ساله برای طراحان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تمامی فعالان عرصه‌ مبلمان منزل و اداری فرصتی یگانه است تا با بررسی، هدف‌گیری و افزایش دسترسی به بازارهای بین‌المللی، دایره‌ مبادلات تجاری در این حوزه را گسترش دهند و مقدمات حضوری موثر در آن را فراهم آورند. همچنین فرصتی است برای نمایش جدیدترین و آخرین دستاوردها در حوزه‌ تولید کالا و یا ارائه‌ خدمات، بازاریابی و نیز آگاهی از آخرین تحولات در طراحی، دانش و فناوری‌های مرتبط.

مدیر اجرایی نمایشگاه های صنعت مبلمان اظهار کرد: بر اساس یک استراتژی منسجم تمامی ظرفیت‌های این صنعت به کار گرفته می شود تا اهدافی بزرگ از جمله تبدیل ایران به هاب منطقه در عرصه‌ مبلمان منزل و اداری، شناسایی و تامین نیازهای داخلی با همکاری صاحبان دانش و فناوری روز دنیا، شناسایی و تقویت ظرفیت‌های صادراتی صنعت مبلمان ایران و دعوت از هیات‌های تجاری عضو کشورهای هدف به منظور افزایش مراودات تجاری، محقق شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه های HOFEX 2021 – Office Expo 2021 و دومین رویداد TFD به رغم همه چالش‌های موجود، فرصتی برای تقویت بنیه اقتصادی مشارکت‌ کنندگان و ظرفیتی برای جلب نظر تجار خارجی دعوت شده به این نمایشگاه به منظور شکل‌گیری مراودات تجاری و توسعه صادرات مبلمان باشد.

یادآور می شود که بزرگترین رویدادهای صنعت مبلمان ایران در روزهای ۲ تا ۵ دی ماه سال ۱۴۰۰ و از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ عصر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.