کد خبر: 131228
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

۱۷ پروژه فرودگاهی در دهه فجر افتتاح می شود

۱۷ پروژه فرودگاهی در دهه فجر افتتاح می شود

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، سیاوش امیر مکری شنبه در آبادان اظهار داشت:شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب علاوه بر افتتاح ترمینال فرودگاه آبادان در دوازدهم بهمن سالروز ورود حضرت امام افتتاح ۱۲ پروژه در فرودگاه مهرآباد افتتاح خواهد کرد.

وی افزود: سه پروژه بزرگ فرودگاه کرمان و ۲ پروژه در فرودگاه جهرم نیز در دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره‌بردرای خواهد رسید. امیر مکری گفت: با افتتاح این طرح‌های فرودگاهی ظرفیت جابجایی مسافر در چهار فرودگاه به ۲ میلیون مسافر در سال افزایش خواهد یافت و سطح خدمات ارائه شده به مسافران نیز به صورت ۱۰۰درصد افزایش خواهد یافت.

کرونا ۷۰درصد درآمد فرودگاه‌های کشور را تحت تاثیر قرار داد
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به آسیب کرونا به صنعت هوایی کشور و کاهش ۷۰درصدی پروازهای خارجی در فرودگاه امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: کرونا ۷۰درصد درآمد فرودگاه‌های کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود:هم اکنون شرایط بهتر شده و خوشبختانه به مرور تعداد پروازهای عبوری و پروازهای داخلی کشور رو به افزایش است. سالن اروند فرودگاه بین‌المللی آبادان روز شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری بهره برداری رسید. ساحت خالص پایانه جدید این فرودگاه هفت هزار و۲۰۰ مترمربع و شامل یک فضای مرکزی و فضاهای اداری و خدماتی (کافی شاپ و رستوران) است.

روزانه بین چهار تا هفت پرواز در فرودگاه بین‌المللی جمی آبادان به نقاط مختلف کشور انجام می‌شود. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری شنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، بررسی مسایل و مشکلات اقتصادی استان و همچنین پیگیری طرح‌های در دست اجرا در استان خوزستان وارد فرودگاه بین المللی آیت‌الله جمی آبادان شد.