نرخ بیکاری اتحادیه اروپا ۰.۱ درصد کاهش یافت

0
۸۳ بازدید

تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه ۱۵ میلیون و ۹۳۳ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۶۰۹ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، تا پایان نوامبر ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۸.۳ درصد و ۷.۵ درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه ۱۵ میلیون و ۹۳۳ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۶۰۹ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند.

در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۲۲۲ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۱۷۲ هزار نفر کاهش یافته است. در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۶.۴ درصد بوده است و پس از این کشور، لیتوانی با ۱۰.۴ درصد و ایتالیا با ۸.۹ درصد قرار دارند.

از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۹ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با ۳.۳ درصد و هلند با ۴.۰ درصد قرار دارند. نرخ بیکاری طی این مدت در آلمان ۴.۵ درصد و فرانسه ۸.۸ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۶.۱ درصد و در نروژ ۵.۱ درصد اندازه‌گیری شده است.

همچنین تا پایان این ماه سه میلیون و ۱۷۱ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۶۲۹ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۲ و در سطح منطقه یورو ۰.۴ درصد کاهش داشته است.

کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۶.۱ درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با ۸.۴ درصد و هلند با ۹.۴ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۴۰.۹ درصد، ایتالیا با ۲۰.۹ درصد و لیتوانی با ۲۸.۴ درصد بوده است. منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=128398

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید