۱۰.۷میلیون تن سیمان در بورس کالا معامله شد

0
۶۹ بازدید

بر این اساس میانگین قیمت سیمان پاکتی دیروز به ۴۹۹۸ ریال در هر کیلوگرم رسید، در حالی که هفته قبل ۵۰۲۰ ریال بود. بدین ترتیب هر کیسه سیمان ۵۰ کیلوگرمی از ۲۵۱۰۰ تومان به ۲۴۹۹۰ تومان رسیده است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بورس کالای ایران روز گذشته(شنبه) میزبان عرضه یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۵۰۰ تن سیمان تیپ یک و دو از سوی ۶۰ شرکت سیمانی بود و در نهایت ۸۰۲ هزار و ۶۴۰ تن از این محموله ها به فروش رسید که روند معاملات بیانگر ادامه ثبات و آرامش در بازار بود به طوریکه میانگین قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلوگرمی ۲۴۹۹۰ تومان به ثبت رسید.

بر این اساس میانگین قیمت سیمان پاکتی دیروز به ۴۹۹۸ ریال در هر کیلوگرم رسید، در حالی که هفته قبل ۵۰۲۰ ریال بود. بدین ترتیب هر کیسه سیمان ۵۰ کیلوگرمی از ۲۵۱۰۰ تومان به ۲۴۹۹۰ تومان رسیده است.

در معاملات دیروز سیمانی ها در بورس کالا ۴۷ درصد سیمان پاکتی در قیمت پایه معامله شد به عبارت دیگر از مجموع ۷۲۸ هزار و ۴۴۰ تن سیمان تیپ دو (فله و پاکتی) عرضه شده در روز گذشته ۳۷۳ هزار و ۹۴۰ تن در قیمت پایه معامله شد.

شایان ذکر است سیمان شرکت های بین المللی ساروج بوشهر، ساروج اصفهان، سیمان اردستان، ارومیه، استهبان، اصفهان، ایلام، آباده، آبیک، آذر آبادگان خوی، آرتا اردبیل، باقران، بجنورد، پیوند گلستان، تهران، توسعه ماهان کرمان، جوین، خاش، خزر، خمسه، خوزستان، داراب، دشتستان، دورود، زابل، زاوه تربت، زنجان، ساوه، سپاهان و شاهرود دیروز در بورس کالا عرضه شد.

همچنین شرکت های سیمانی شرق، شمال، صوفیان، عمران انارک، غرب، فارس، فارس نو، فراز فیروزکوه، فیروزکوه، قائن، کارون، کاوان بوکان، کردستان، کرمان، کویر کاشان، کیاسر، لار سبزوار، مازندران، ممتازان کرمان، منددشتی، نائین، نیزار قم، هرمزگان، هگمتان، صنایع سیمان سامان غرب، صنایع سیمان شهرکرد، صنایع سیمان گیلان سبز، صنایع سیمان نهاوند، کارخانجات سیمان لامرد و مجتمع سیمان غرب آسیا نیز از دیگر عرضه کنندگان دیروز در بورس کالا بودند.

گفتنی است از ابتدای عرضه سیمان در بورس کالا(۹ خرداد امسال) در مجموع ۱۰ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۸۰ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۱۲ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۵۰ تنی همراه و در پایان ۸ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۱۸۰ تن آن مورد معامله قرار گرفت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=154640

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here