سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 1849 15:00:31 1393-02-28
‎  ‎کاهش قدرت مانور سکه برای فتح قله ی یک  میلیون تومانی‎

‎ ‎کاهش قدرت مانور سکه برای فتح قله ی یک میلیون تومانی‎

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
‎  ‎کاهش قدرت مانور سکه برای فتح قله ی یک  میلیون تومانی‎

‎ ‎کاهش قدرت مانور سکه برای فتح قله ی یک میلیون تومانی‎

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : سکه هر چند در طول یک هفته گذشته نوسانات افزایشی را در کنار افت قیمتها تجربه کرد اما توانش برای کسب بهای ۱ میلیون تومانی کاهش و در نهایت با اختلاف ۳ هزار تومانی هفته را به پایان برد ‎.
‎‏ بازار سکه در یک هفته گذشته در زیر چتر طلای جهانی و دلار داخل روندی را طی کرد که برآیند آن رشد ۳ هزار تومانی سکه بهار آزادی بود و این در حالی است که سایر ارزها هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشتند‎.
‎بنابراین گزارش، ارزش سکه های طلایی در روز شنبه همراستا با افت قیمت ها در بازار ارز و در حالی که نرخ طلای جهانی ثابت بود، کاهش و قیمت سکه بهار آزادی به ۹۸۲ هزار تومان رسید که با نظر به روند کاهشی دلار در روز یکشنبه ارزش سکه بهار آزادی به ۹۶۹ هزار تومان رسید‎.
‎برپایه این گزارش، در روز دوشنبه قیمت سکه همپای بازار ارز و طلای جهانی و در زیر سایه ی افزایشی آنها، ۱۲ هزار تومان به ارزش سکه بهار آزادی افزود و این در حالی است که تقاضا در این بازار همچنان متعادل است‎.
‎در غروب روز دوشنبه نیم سکه و ربع بر قیمت ۵۰۲ و ۳۰۲ هزار تومان و سکه ۱ گرمی بر بهای ۲۰۵ هزار تومان آرام گرفتند‎.
‎در روز چهارشنبه بازار سکه متأثر از افزایش قیمت طلای جهانی و در حالیکه منتظر نتیجه مذاکرات ژنو بود، بهای ۹۹۱ هزار تومان را با رشد ۱۰ هزار تومانی برای سکه بهار آزادی به ثبت رساند‎.
‎اما با کاهش نسبی دلار و رفت و برگشت اونس جهانی بازار سکه در روز پنج شنبه شاهد افت ۶ هزار تومانی سکه بهار آزادی بود که با این وجود نسبت به نرخ بسته شده روز شنبه ۳ هزار تومان افزایش داشت‎.
‎در روز پنج شنبه هر قطعه نیم سکه بر ۴۹۹ هزار تومان و هر ربع و سکه ۱ گرمی بر قیمت ۲۹۷ و ۲۰۲ هزار تومان قرار گرفتند‎.
‎به گزارش طلا ، گفتنی است، بازار سکه که نوسان های دلار و طلای جهانی را دستمایه روند افزایشی خود قرار می دهد در هفته ی گذشته با کاهش افت و خیزهای دلار و طلای جهانی قدرت مانور و فتح قله ۱ میلیون تومانی را از دست داد./ج


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |