شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 13581 14:12:09 1394-04-02
یارانه صنعت را می گیرم

یارانه صنعت را می گیرم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
یارانه صنعت را می گیرم

یارانه صنعت را می گیرم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نعمت زاده از جلسه یارانه‌ای با نوبخت خبر داد

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

وزیر صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه صبح یکشنبه خود با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای پرداخت یارانه تولید خبرداد و گفت: بسته حمایت از تولید خودروهای برقی ظرف دو هفته آینده نهایی می‌شود.

محمدرضا نعمت‌زاده گفت: وقتی بنده به عنوان وزیر صنعت، قول پرداخت یارانه تولید را به تولیدکنندگان می‌دهم، حتما به قولم عمل خواهم کرد، این در حالی است که در این راستا صبح یکشنبه هفته جاری، جلسه ای با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برگزار شد که در آن بار دیگر موضوع پرداخت یارانه به تولید، مطرح شد.

جزئیات جلسه یارانه‌ای نعمت‌زاده و نوبخت

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برابر قانونی که در اواخر سال ۹۲در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مقرر شد تا از محل واگذاری سهام و اموال و دارایی‌های سازمان‌های توسعه‌ای زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، منابع مورد نیاز بخش تولید تامین شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس، قرار بر این است که ۷۰درصد از منابع حاصل از این واگذاری‌ها، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد تا برای سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی که مورد نیاز صنعت و معدن کشور است، سرمایه‌گذاری شود، ضمن اینکه ۳۰درصد مابقی نیز به خزانه واریز خواهد شد.

تصمیم‌گیری برای خروج خودرو از انحصار در صحن دولت

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نتیجه تصمیم‌گیری شورای اقتصاد برای خروج خودرو از شمول کالاهای انحصاری نیز تصریح کرد: پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارایه شده است و در این راستا با توجه به اینکه خروج خودرو از شمول کالاهای انحصاری، پروسه ای زمان بر است و باید تمام ابعاد و مسائل مرتبط با آن سنجیده و بررسی شود، دستگاههای مختلف بر روی آن نظرات خود را اعلام و مطالعاتی بر روی آن صورت گیرد.

نعمت‌زاده ادامه داد: بر این اساس نظرات در کمیسیون زیربنایی و صنعت دولت در دستور کار قرار خواهد گرفت و در نهایت برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن دولت ارجاع داده خواهد شد.

جزئیات بسته حمایتی دولت از تولید خودروهای برقی و هیبریدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به نهایی شدن بسته حمایتی دولت برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت سال گذشته بسته ای را به دولت تقدیم کرد که ابعاد و موارد مختلفی را در رابطه با تولید خودروهای برقی و هیبریدی در بر می‌گرفت و یکی از آنها حمایت‌های مالی است که بر اساس آن، مابه التفاوت قیمت خودروهای معمولی با هیبریدی به مصرف کنندگان پرداخت شود.

وی افزود: مصرف هیدروکربن یک خودروی کربنی سه برابر یک خودروی هیبریدی و برقی است و بنابراین دولت صرفه جویی از این طریق را در درازمدت به دست خواهد آورد، درحالیکه در کوتاه مدت باید به کمک مصرف کننده بیاید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |