پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 12734 09:45:01 1394-02-28
کوشش دو جوان آمریکایی و ایرانی برای نزدیکتر شدن مردم دو کشور

کوشش دو جوان آمریکایی و ایرانی برای نزدیکتر شدن مردم دو کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کوشش دو جوان آمریکایی و ایرانی برای نزدیکتر شدن مردم دو کشور

کوشش دو جوان آمریکایی و ایرانی برای نزدیکتر شدن مردم دو کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

دو مرد جوان آمریکایی وایرانی سعی دارند موجبات صلح و آشتی بین مردم دو کشور را فراهم آورند.

به گزارش جهان اقتصاد از صفحه شخصی تاجران، آنها، که نشریه «نوادا اپیل» به شرح ماجرا و هدفشان پرداخته است، ریک گان و محمد تاجران نام دارند. هر دو سوار بر دوچرخه جهان را دور می زنند، و در مسیر خود مردم را به صلح و دوستی دعوت می کنند.

یکی مسلمان است و دیگری به گفته خودش هیچ ارتباط واقعی با مذاهب سازمان یافته ندارد. اما از طریق یک دوستی نامحتمل، با ارتباطی انسانی که سیاست های ملی را دور می زند، ومجموعه ای از شباهت هایی که در پوسته اختلافات مصنوعی رخنه می کند، سعی دارند صلح بین مردم دو کشوری را که سال ها دشمن یکدیگر بوده اند پیش ببرند.

نخستین تماس بین گان و تاجران زمانی برقرار شد که او سعی داشت با دوچرخه از خاورمیانه بگذرد و وارد ایران شود. اما موفق نشد. در این میان، گان، وب سایت تاجران را پیدا کرد که نشان می داد او نیز با دوچرخه جهان را دور می زند و در راه خود برای صلح درخت می کارد. این شباهت ماموریت موجب شد گان با تاجران تماس بگیرد. از طریق ایمیل به نامه نگاری پرداختند. یک سال بعد تاجران پیشنهاد کرد آنها در مالزی ملاقات کنند.

دو مرد مالزی را ۱۰روز با دوچرحه زیر پا گذاشتند. گان، تاجران را مردی به شدت وطن پرست، صلح دوست و مخالف خشونت دید. مردی خوش قلب با روحیه ای مهربان ، پای بند به حرف هایش و کسی که می خواست جهان را مکانی متفاوت بسازد.

گان سرانجام توانست برای شرکت در همایشی به جزیره کیش برود. آن رویداد جلسه سالانه گفت و گوی مشهور به TED بود. گان و تاجران درباره اهمیت صلح و امکان دوستی بین مردم دو کشور سخن گفتند.

در کیش، در برابرحدود ۷۰۰نفر،گان و تاجران از مردم خواستند به این واقعیت توجه کنند که امکان تماس بین مردم کشورهایی که با یکدیگر در مجادله هستند وجود دارد.

برای آینده، گان و تاجران، قصد دارند به کار از طریق پروژه «چرخ های تغییر» ادامه دهند. گان می خواهد به ایران سفر کند و تاجران مایل است به آمریکا بیاید. اما آنها ویزا نگرفته اند.

با این حال، گان بر این باور است که روزی در ایران دوچرخه سواری خواهد کرد و تاجران فرصت خواهد یافت از آمریکا دیدن کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |