یکشنبه 13 اسفند، 1402

کدخبر: 155830 11:01 1400/07/07
چگونه مشمول قبض برق سنگین نشویم؟

چگونه مشمول قبض برق سنگین نشویم؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
چگونه مشمول قبض برق سنگین نشویم؟

چگونه مشمول قبض برق سنگین نشویم؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، مصطفی رجبی‌مشهدی درباره افزایش نامتعارف تعرفه برق در برخی استان‌های کشور اظهار داشت: ما بر اساس قرائت و اندازه‌گیری ارقام کنتور هر مشترک؛ تعرفه را که بصورت پلکانی است، صادر می‌کنیم. در تابستان به دلیل افزایش استفاده از کولر بخصوص در مناطق گرمسیری و یا آب و هوای شرجی مصرف برق بیشتر می‌شود و به این ترتیب صورت‌حساب‌های قبوض برق هم متناسب با آنچه هیات وزیران تعیین کرده به صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون هیچ تغییری جز یک بار که سالانه در اردیبهشت ماه اعمال می‌شود، هیچ تغییری در تعرفه‌ها صورت نگرفته که بر اساس آن برای کسانی که زیر الگو مصرف می‌کنند 7 درصد افزایش قیمت و برای مشترکینی که بیش از الگو مصرف دارند، 16 درصد هم بیشتر می‌شود. مضافا اینکه مشترکینی که مازاد دو برابر الگوی هر منطقه مصرف دارند میزان مازاد مصرف‌شان با متوسط خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود که فعلا 800 تومان بابت هر مگاوات است. 

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر 82.5 درصد مشترکان برق زیر الگوی مصرف هستند و فقط افزایش 7 درصدی تعرفه را در قبوض خود داشته‌اند، 17.5 درصد مشترک پرمصرف هستند و از این میزان 2.6 درصد مشترکانی هستند که مازاد بر دو برابر الگو مصرف دارند.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد 30 میلیون مشترک؛ قبوض 750 هزار مشترک بر اساس نرخ خرید برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر تعیین می‌شود. 

رجبی‌مشهدی بیان داشت: مشترکان با اقدامات لازم مصرف خود را به میزان مصرف اکثریت مشترکان با زیر الگوی مصرف برسانند تا مشمول صورت حساب سنگین نشوند و مضافا اینکه با کاهش مصرف کمک کنند که در تابستان که محدودیت داریم زمینه تامین برق برای سایر مشترکان فراهم شود، ضمن اینکه محدودیت‌های صنایع هم برطرف می‌شود.

وی یادآور شد: از ابتدای اجرایی شدن طرح برق امید تاکنون حدود 10 میلیون مشترک حداقل یک بار شامل تعرفه صفر و برخورداری از تخفیف صددرصدی شده‌اند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |