شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 6208 16:06:09 1393-08-04
وزیر ارشاد:  اعتقادی به ممیزی نابجا در ترانه نداریم

وزیر ارشاد: اعتقادی به ممیزی نابجا در ترانه نداریم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وزیر ارشاد:  اعتقادی به ممیزی نابجا در ترانه نداریم

وزیر ارشاد: اعتقادی به ممیزی نابجا در ترانه نداریم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از همان ابتدای حضور در این وزارتخانه به سخت گیری درباره ممیزی ها اعتقادی نداشتیم

.به گزارش ایرنا ، علی جنتی روز یکشنبه درباره بحث هایی که درخصوص ممیزی ترانه ها که این روزها مطرح می شود گفت: اشعار ترانه ها توسط شخصیت های ادیب مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین خیلی معتقد به ممیزی سخت درباره ترانه نیستم.

وی با تاکید بر اینکه بنده از ابتدای حضورم در وزارت ارشاد با تفکرات این چنینی که نسبت به واژه ها ایراد گرفته می شود مقابله کرده ام افزود: در حوزه شعر و کتاب پیش از این متاسفانه سخت گیری های نابجایی می شد که ما تلاش کردیم آنها را برطرف کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ممکن است سخت گیری هایی که این روزها در مورد ممیزی ترانه از طرف هنرمندان مطرح می شود نسبت به گذشته باشد.

جنتی خاطرنشان کرد: من با دوستانی که در زمینه ممیزی، کتاب و شعر کار می کنند تاکید کرده ام ممیزی را عاقلانه و منطقی انجام دهند.

** قصه ها و عصبانی نیستیم اکران می شود

جنتی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت همچنین به اکران دو فیلم «قصه ها» و «عصبانی نیستم» اشاره کرد و گفت: فیلم قصه ها را که از قبل گفته بودم فیلم اجتماعی است و اکران خواهد شد. درباره عصبانی نیستم هم اصلاحاتی انجام شده که باید نسخه نهایی را ببینم.

وی ادامه داد: همانطور که از قبل گفته بودم این دو فیلم در زمان خود اکران خواهند شد.

جنتی درباره اکران شدن فیلم رستاخیز در ماه محرم نیز گفت: ظاهرا کارگردان و تهیه کننده فیلم خیلی تمایلی به اکران آن در این زمان نداشتند.

وی همچنین درباره تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجلس توضیح داد: نمایندگان محترم مجلس معتقدند که ارزش های انقلاب باید حفظ شود و مواردی که احساس می کنند با اعتقادات انقلابی ما مغایرت دارد تذکر می دهند. اما نکته اینجاست که ما هم به دنبال همان ارزش ها هستیم.

جنتی با اشاره به اینکه نمایندگان با توجه به وظایف خود هرجا که تشخیص بدهند به ما تذکر خواهند داد گفت: ما نیز تذکرات را گوش خواهیم داد اما نهایتا آنچه خودمان تشخیص بدهیم عمل خواهیم کرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |