چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 7224 16:19:42 1393-09-01
هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش ایدز جنسی

هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش ایدز جنسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش ایدز جنسی

هشدار وزارت بهداشت درباره افزایش ایدز جنسی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، گفت: در سالهای اخیر سهم موارد جدید انتقال اچ آی وی از طریق روابط جنسی غیر ایمن و افزایش ابتلای زنان، مسئولان را بسیار حساس تر کرده است.

به گزارش مهر، دکتر عباس صداقت، افزود: موج سوم بیماری ایدز و انتقال عمودی به این معنی است که مادر باردار مبتلا به ویروس اچ آی وی این بیماری را به نوزاد خود منتقل می کند.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم توفیقاتی که در دهه گذشته در برنامه های کنترل HIV داشته ایم را حفظ کنیم باید با حساسیت بیشتر به آگاه سازی و حساس کردن همه مردم مخصوصا جوانان و نوجوانان و گروه های پر خطر توجه کنیم.

صداقت گفت: ما انتظار داریم در این زمینه که ارگان های دیگر نیز به کمک وزارت بهداشت بیایند و کانال های ارتباطی با مردم بخصوص جوانان را قوی تر کنند.

وی به دستاوردهای کشور در خصوص کنترل بیماری ایدز اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت تلاش کرده است که امکانات لازم برای افزایش دسترسی به آزمایش ها، مشاوره، مراقبت و درمان و نظام تشخیصی HIVرا در کشور فراهم کند.

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت ادامه داد: در تمام کشور مراکز بیماری های رفتاری وجود دارد و مراکز تشخیص سریع HIV با تاکید بر بخش های غیر دولتی و خصوصی در کشور راه اندازی شده است.

صداقت بیان کرد: برای افزایش دسترسی به کانال های ارتباطی جمعیتی ما انتظار داریم سایر سازمان ها مانند سازمان آموزش وپرورش و حلال احمر نیز وارد عمل شود و همچنین رسانه ملی، رسانه های استانی و شبکه های اجتماعی و خبری باید به نوعی خودشان را متعهد بدانند که کمک کنند تا این بیماری چند وجهی را تحت کنترل دربیاورند.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی کرمان در منطقه گفت: راه اندازی مرکز آموزش منطقه ای نظام مراقبت HIV در دانشگاه علوم پزشکی کرمان و انتخاب این مرکز از طرف سازمان جهانی بهداشت به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت از جملهفعالیت های این دانشگاه در زمینه بیماری ایدز به شمار می رود.

صداقت گفت: این مرکز فرصت خیلی خوبی برای بهره گیری از کمک ها و حمایت های فنی سازمان جهانی بهداشت و تبادل تجربیات به صورت دو طرفه را برای دانشگاه علوم پزشکی کرمان فراهم کرده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |