شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 3379 14:01:24 1393-04-23
هاشمي رفسنجاني: حق ندارند اصل "ولا تجسّسوا" را ناديده بگيرند

هاشمي رفسنجاني: حق ندارند اصل "ولا تجسّسوا" را ناديده بگيرند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هاشمي رفسنجاني: حق ندارند اصل "ولا تجسّسوا" را ناديده بگيرند

هاشمي رفسنجاني: حق ندارند اصل "ولا تجسّسوا" را ناديده بگيرند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به سابقه مردم ايران در تمدن بشريت، گفت: وقتي اين تمدن با فرهنگ اسلامي، بويژه عصاره آن، يعني مکتب اهل بيت(ع) تلفيق شد، سرمشق مردم اين سرزمين براي راست‌گفتاري و صداقت رفتاري شد.
به گزارش ايسنا، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، روز گذشته در ديدار جمعي از فرهيختگان و يادگاران دفاع مقدس و فعالان سياسي و اجتماعي استان البرز، با بيان فرازهايي از سفارش‌هاي امام موسي کاظم(ع) به شاگردشان هشام‌بن‌حکم در منزلت تعقل و انديشه، اظهار کرد: فرهنگ به عنوان مجموعه اخلاقيات اسلام، لشکريان عقل هستند و در مقابلشان ضدفرهنگ‌ها با پرچم ضلالت، لشکريان جهل هستند.
يک اقليت محدود که اتفاقاً خود را ولايتمدار مي‌دانند، براي ناکامي دولت تلاش مي‌کنند و صراحتاً از آرزوهاي خويش براي شکست مذاکرات هسته‌اي مي‌گويند.
وي با ابراز تأسف شديد از محدود کردن و محدود ديدن مقوله وسيع فرهنگ، دروغ، تهمت، توهين، تجسس در زندگي مردم، وعده‌هاي غيرعملي، ريا، غيبت و دوبه‌هم‌زني را از مصاديق بارز و مذموم شده اقدامات ضدفرهنگي دانست و گفت: پرهيز از اين رذيلت‌ها، فضيلت‌هاي اسلامي و انساني را در جامعه تقويت مي‌کند.
هاشمي رفسنجاني ادامه داد: "ولا تجسّسوا" دستور قرآني و صراحت قانون اساسي ماست و هيچ‌کس حق ندارد با هر توجيهي اين اصل اسلامي و ميثاق ملي را نديده بگيرد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به حمايت‌هاي رهبري معظم انقلاب از دولت و تيم ديپلماسي کشور، خاطرنشان کرد: يک اقليت محدود که اتفاقاً خود را ولايتمدار مي‌دانند، براي ناکامي دولت تلاش مي‌کنند و صراحتاً از آرزوهاي خويش براي شکست مذاکرات هسته‌اي مي‌گويند.
وي تلاش دشمنان اسلام براي معرفي اقدامات وحشيانه طالبان، القاعده، بوکوحرام و داعش به اسم اسلام را نمونه‌اي براي اسلام‌گريزي، شيعه‌هراسي و ايران‌ستيزي در بعد خارجي خواند و افزود: اين رويه عين جهالت است و عقب‌مانده‌تر از خوارج هستند تحصيل را حرام و آدم‌کشي را حلال مي‌دانند.
عضو مجلس خبرگان با تشريح شرايط تبليغات کشور در سه ماهه اول سال 1392 و با اشاره به حضور معنادار مردم در انتخابات 24 خرداد رياست جمهوري، گفت: مردم ثابت کرده‌اند با اظهارات انحصاري قانع نمي‌شوند و نظر خود را نجيبانه در انتخابات مي‌گويند.
هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه "عفاف و کفاف زندگي حق مردم است"، اظهار کرد: اين حرف چه منطقي دارد که برخي مي‌گويند براي حفظ استقلال کشور و جلوگيري از واردات، نبايد بگذاريم مسأله تحريم‌ها حل شود؟
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در پاسخ به تقاضاي يکي از حاضران که مردم منتظر شنيدن خطبه‌هاي اميدبخش جمعه شما هستند، گفت: مردم خوب مي‌دانند که با انديشه و افکار اعتدالي وارد مبارزه شدم، شاگردي امام راحل کردم، مسئوليت‌ها پذيرفتم و تا آخرين نفس نيز در خدمت ايران عزيز و نظام اسلامي خواهم بود و دأب من اين است که نگذارم تندروها مردم را، بويژه در مراسم سياسي و عبادي به زحمت بيندازند و موجب تشديد اختلافات شوند.
وي با زهرآگين خواندن اختلافات و تنازعات براي هر اقدام اجتماعي، به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: وقتي اختلافات جبهه ايراني را تهديد مي‌کرد، با اينکه طلبه و روحاني بودم، به امر امام(ره) براي فرماندهي جنگ رفتم تا از اختلافات کم کنم.
در آغاز اين ديدار عبدالحميد مروّجي، يکي از فعالان سياسي و اجتماعي و يادگاران دفاع مقدس، ضمن ارائه گزارشي از اوضاع اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي استان البرز و شهر کرج، به بيان ديدگاه‌هاي خويش درباره مسائل مهم اسلام و کشور پرداخت

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |