چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 10140 16:15:26 1393-11-20
نگرانیم که هنوز 6500 روستا آب آشامیدنی سالم ندارند

نگرانیم که هنوز 6500 روستا آب آشامیدنی سالم ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نگرانیم که هنوز 6500 روستا آب آشامیدنی سالم ندارند

نگرانیم که هنوز 6500 روستا آب آشامیدنی سالم ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه امورزیربنایی: وزیر نیرو گفت: جای نگرانی دارد که هم اکنون 6500 روستای کشور دارای آب آشامیدنی مطمئنی نیستند و مجبوریم به وسیله تانکر سیار

کار آبرسانی به مناطق را انجام دهیم.

حمید چیت چیان صبح روزدوشنبه در مراسم افتتاح فاز اول مجتمع آبرسانی بادام کوئیه شهرستان کرمان با اعلام این خبر گفت: راه اندازی مجتمع آبرسانی برای 21 روستای استان کرمان را به فال نیک می گبریم.

وی با اشاره به سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید قدردان این نعمت الهی باشیم و باید مجاهدت و فداکاری‌ها و ایثارگری ها شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس را همواره گرامی داریم.

وی تصریح کرد: جای نگرانی دارد که هم اکنون 6500 روستای کشور دارای آب آشامیدنی مطمئنی نیستند و مجبوریم به وسیله تانکر سیار کار آرسانی به مناطق را انجام دهیم.

چیت چیان با اشاره به دلایل این وضعیت آبرسانی در کشور گفت: به دلیل منابع محدود و همچنین خشکسالی چاه های کشاورزی متاسفانه امکان تامین آب برای کلیه روستاهای کشور وجود ندارد اما امیدواریم این مسئله در 2 تا 3 سال آینده حل شود.

وزیر نیرو ادامه داد: در سال 92 از اعتبارات ملی برای مجتمع روستایی اعتباری وجود نداشت اما در بودجه سال 93 مبلغ 200 میلیارد تومان و در لایحه بودجه سال 94 نیز مبلغ 400 میلیارد تومان برای مجتمع روستایی در نظر گرفته شده است که با این مبلغ امیدواریم جشن بزرگ آبرسانی به تمام نقاط کشور را برگزار کنیم.

چیت چیان افزود: برای بحث آب های زیرزمینی و همچنین آب های سطحی نیز برنامه ریزی های خاصی در وزارتخانه داریم. میزان آب زیرزمینی 609 دشت محدوده مطالعاتی در کشور مشخص و میزان برداشت از آنها بین چهار مصرف صنعت، کشاورزی، شرب و زیست محیطی با توجه به میزان بحرانی بودن آنها مشخص شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |