شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 2546 15:50:44 1393-03-26
نخستین معاملـه در بازار بلوک ثبت شد

نخستین معاملـه در بازار بلوک ثبت شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نخستین معاملـه در بازار بلوک ثبت شد

نخستین معاملـه در بازار بلوک ثبت شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : نخستین معامله در بازار بلوک در نماد "بانک ملت2"، به تعداد 100 میلیون سهم و به ارزش 220 میلیارد ریال انجام شد. از مزیت های بازار بلوک این است که تسویه خارج از پایاپای هم در این بازار پیش بینی شده است و این عامل به نقدشوندگی بیشتر در بازار سرمایه کمک می کند

معاون نظارت بر بازار شرکت بورس با بیان این خبر گفت: نخستین معامله در بازار بلوک در نماد "بانک ملت2"، به تعداد 100 میلیون سهم و به ارزش 220 میلیارد ریال انجام شد.
علی صحرایی ادامه داد: این بازار برای تسهیل فعالیت های مبادلاتی بین سهام داران حقوقی از امروز شروع به کار کرد.
وی با اشاره به اینکه معامله انجام شده در نماد بانک ملت 2، بر اساس تقاضای مکرر سهام داران حقوقی انجام شده، افزود: از مزیت های بازار بلوک این است که تسویه خارج از پایاپای هم در این بازار پیش بینی شده است و این عامل به نقدشوندگی بیشتر در بازار سرمایه کمک می کند.
مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس خاطرناشن کرد: در این بازار بلوک های بالای 5 میلیون سهم برای سهام بزرگ و 2.5 میلیون سهم برای سهام کوچک در نظر گرفته شده است و سهامداران می توانند بلوک های در این ارقام را معامله کنند.
صحرایی با اشاره به اینکه دامنه نوسان در این بازار چهار درصد است، ابراز داشت: با توجه به تسهیلات خارج از پایاپای می توانند با توافق با طرف عرضه تنوع مورد نیاز را برای زمان تسویه معاملات ایجاد کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |