چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11097 15:36:15 1393-12-22
نتایج انتخابات شورایاری ها شنبه اعلام می شود

نتایج انتخابات شورایاری ها شنبه اعلام می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نتایج انتخابات شورایاری ها شنبه اعلام می شود

نتایج انتخابات شورایاری ها شنبه اعلام می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه اجتماعی: رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران ضمن اشاره به برگزاری انتخابات گفت

: صفر تا صد انتخابات شورایاری‌ها قانونی و بر اساس مصوبه پارلمان محلی است.
محمد سالاری تصریح کرد: بر اساس آخرین اخبار دریافتی و مجموعه گزارشات مردمی و ناظرین، شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه تا این لحظه هستیم.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران اظهار امیدواری کرد: شهروندان کسانی را برای شورایاری‌ها برگزینند که مهمترین دغدغه آنها رفع مشکلات محلات و شناسایی چالش‌ها باشد و در نهایت با شناسایی مشکلات آنها را به مجموعه مدیریت شهری انتقال و در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند.
وی گفت: مشکلات کلانشهرها همانند شهر تهران که نمایندگی تمامی آحاد جامعه را در سراسر کشور به عهده دارد و عملاً جمعیتی غالب از جمعیت شهرها و روستاهای سراسر کشور در آن زندگی می‌کنند، با انتخاب شورایاری‌ها در شناسایی مشکلات شهر و در رفع آن مؤثر است.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران ادامه داد: نهاد شورایاری‌ها بر اساس ماده ۷۱ شورایاری‌ها تشکیل شده است و تشکیل این نهاد قانونی و بلامانع است.
سالاری با اشاره به فعالیت‌های گسترده از سوی شورایاری‌ها در سال‌های گذشته و به ویژه دوره سوم شورایاری‌ها گفت: خرسند هستیم که با همکاری دولت اقدام به برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها کرده‌ایم.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران با بیان اینکه صفر تا صد انتخابات شورایاری‌ها قانونی و بر اساس مصوبه پارلمان محلی بوده است، گفت: امیدواریم با انتخاب افراد شایسته و کارشناس مشکلات محلات شناسایی و با انتقال آن به مدیریت شهری در رفع ‌آنها گام‌های مؤثری برداشته شود.
وی تصریح کرد: ۴ هزار ناظر برای حدود ۱۸۰۰ شعبه اخذ رأی در ۳۵۴ محله تهران پیش‌بینی شده است که ناظرین برای هر صندوق دو نفر بوده و یکی از ناظرین مسئول امضای صورتجلسه‌ها و دیگری ناظر مقیم در فرآیند رأی‌گیری خواهد بود.
سالاری تصریح کرد: تعداد ۸۰۰ نفر از دوستان ما نیز در ستاد مرکزی هیأت نظارت و مناطق مستقر هستند و در کنار کمیته بازرسی هیأت نظارت مرکزی نظارت کامل را بر برگزاری انتخابات دارند.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌های شهر تهران با اشاره به تعامل هیأت نظارت با هیأت اجرایی گفت: هر چند ما تعامل خوبی را با مجموعه هیأت اجرایی داریم؛ اما مرزبندی‌های قانونی کاملاً رعایت می‌شود و چنانچه ما تخلف و یا مشکلی را شاهد باشیم ورود پیدا خواهیم کرد و از رأی شهروندان و کاندیداها دفاع می‌کنیم.
محسن پیرهادی، احمد حکیمی‌پور، اقبال شاکری، مهدی چمران، از صبح امروز با حضور در ستاد مرکزی انتخابات شورایاری‌های محلات از نزدیک در جریان روند برگزاری این انتخاب بزرگ محلی قرار گرفتند.
آغاز اعلام اسامی منتخبان
محمد سالاری با بیان اینکه تمهیدات لازم در راستای صیانت از آرای مردم اخذ شده است، گفت: ما معتقدیم رای مردم حق‌الناس است و باید از آن صیانت ویژه داشت.
وی با بیان اینکه از امروز اعلام اسامی منتخبان چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران آغاز می‌شود، افزود: ممکن است با توجه به استقبال مردم نتایج انتخابات برخی از محلات حتی به روز یکشنبه و روزهای آتی نیز بکشد.
رییس هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌های محلات شهر تهران با اشاره به توزیع یک میلیون و ۸۰۰ هزار تعرفه میان شعب اخذ رای در پایتخت گفت: با نگاه حداکثری به توزیع تعرفه‌های انتخاباتی، این تعرفه‌ها را میان ۱۸۰۰ شعبه اخذ رای در ۳۵۴ محله توزیع کرده‌ایم.
محمد سالاری با حضور در مسجد، مسجدالاقصی که در تهرانپارس قرار دارد رای خود را در صندوق انداخت و ناهنجاری‌های سیما و منظر شهری و همچنین کمبود فضای سبز را یکی از مشکلات محله‌شان اعلام کرد.
شرط محل سکونت برای رای دهندگان در انتخابات شورایاری ها حذف شده است
رییس هیات اجرایی چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران با اشاره به اصلاح آیین نامه این دوره از انتخابات گفت: با اصلاح شرط توطن (محل زندگی)در این آیین نامه، محدودیتی برای حضور شهروندان در شعب اخذ رای انتخابات شورایاری ها وجود ندارد.
مرتضی طلایی با اشاره به اینکه رای دهندگان حتما باید ساکن شهر تهران باشند، افزود: با اصلاح آیین نامه و حذف شرط توطن، شهروندان تهرانی برای شرکت در انتخابات شورایاری ها می توانند به هر یک از شعب اخذ رای مستقر در مناطق مختلف شهر مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه تخلفات انتخاباتی در هیات نظارت مورد بررسی قرار می گیرد افزود: تخلفات در هیات نظارت مستندسازی شده و براساس قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
رییس هیات اجرایی انتخابات شورایاری های شهر تهران گفت : برای برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورایاری ها یک هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رای در ۳۵۴ محله شهر تهران ایجاد شده است.
به گفته وی، در مجموع ۲۵ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، خدماتی و امنیتی و انتظامی در فرآیند برگزاری این دوره از انتخابات شورایاری های شهر تهران مشارکت دارند.
طلایی با اشاره به اینکه شعب اخذ رای تا ساعت ۱۹ آماده پذیرش و اخذ آرای شهروندان هستند، گفت: با برگزاری این انتخابات سه هزار و ۵۴۰ نفر به عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورایاری ها در محلات مختلف شهر تهران انتخاب می شوند. شورایاران فعالیت خود را از نیمه دوم فروردین سال ۹۴ آغاز می کنند.a

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |