سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 4952 15:26:50 1393-06-03
منصوري آراني: توهين به روساي قوا ناشي از عدم کنترل عصبانيت است

منصوري آراني: توهين به روساي قوا ناشي از عدم کنترل عصبانيت است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
منصوري آراني: توهين به روساي قوا ناشي از عدم کنترل عصبانيت است

منصوري آراني: توهين به روساي قوا ناشي از عدم کنترل عصبانيت است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندیيک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي معتقد است که تا زماني که نمايندگان مجلس نتوانند خشم خود را کنترل کنند شاهد توهين به روساي قوا خواهيم بود.
يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي معتقد است که تا زماني که نمايندگان مجلس نتوانند خشم خود را کنترل کنند شاهد توهين به روساي قوا خواهيم بود. او همچنين تاکيد دارد که نماينده توهين کننده به رييس مجلس در ماجراي انتخابات هيات نظارت بر مطبوعات نظر متفاوتي با ساير دوستان و هم جناحي‌هاي خود داشته است.
عباسعلي منصوري آراني نماينده کاشان در گفت‌و‌گو با ايلنا در ارتباط با توهين صورت گرفته از سوي اقليت تندروي مجلس به علي لاريجاني گفت: البته در اين زمينه بحث‌هاي مختلفي مطرح مي‌شود. بعضي نمايندگان ناراحت هستند اما مهم‌ترين هنر خويشتنداري است. مواردي است که به هرحال نظراتي برخلاف ايده و جريان فکري آنان است اما اين نمايندگان بايد خويشتن داري خود را حفظ کنند. همگي ما بايد در گفت‌و‌گوهاي خود حرمت افراد را حفظ کنيم و اين موضوعي است که از اسلام به ما رسيده و امامان نيز در مورد آن سفارش‌هاي بسياري کرده‌اند.
وي افزود: در هفته گذشته متاسفانه شاهد توهين به دو تن از سران قوا بوديم. يکي توزيع شبنامه عليه رييس جمهور و ديگري توهين به آقاي لاريجاني بود که فکر مي‌کنم اصليترين کار ما حفظ حرمت سران قوا است. در شبنامه توزيع شده عليه رييس جمهور مطالبي همراه با بي‌حرمتي اشاعه داده شده بود که مي‌توانست با ادبياتي متفاوت‌تر مطرح شود. ادبيات آرماني ما با ادبياتي که در كشور تعريف شده است تفاوت‌هاي زيادي دارد.
اين عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاکيد کرد: در آيين نامه اعتراض آمده است اما نوع آن و لحن و ادبياتي که اين اعتراض را بيان مي‌کنيم نيز مهم است. نمايندگان بايد توجه داشته باشند که مجلس جاي مقدسي است نمايندگان اساتيد مردم هستند و بايد حتما اخلاق را رعايت کنند و جلوي خودشان را در موقع خشم بگيرند. به نظر مي‌رسد کساني که الگو هستند و مردم آن‌ها را به عنوان نمايند خود تعيين کرده و به آن‌ها راي داده‌اند در وهله اول بايد اخلاق مداري را رعايت کنند و در تمام موضوعات اين مساله را در نظر بگيرند که مردم از آن‌ها الگوبرداري مي‌کنند.
وي در ارزيابي از اين اتفاق در مجلس گفت: اين موضوعات در مجلس اتفاق افتاد و دروني بوده و ممکن است در هر مجلسي پيش بيايد. البته برادراني که اعتراض داشتند بسيار افراد متدين و متعهدي هستند اما بحث در کنترل عصبانيت است.
منصوري آراني در پاسخ به اين سوال که آيا اين برنامه ريزي اقليت تندروي مجلس يک نوع آينده نگري براي مجلس آينده است يا خير؟ گفت: زود است که اين بحث‌ها را مطرح کنيم. من بيشتر اين توهين‌هاي صورت گرفته را ناشي از عصبانيت و عدم کنترل خشم مي‌دانم. ما اگر در مورد اختلاف نظر‌ها و شرايط متفاوت زيادي که باهم داريم برنامه ريزي نکنيم و کنترلمان را از دست بدهيم شاهد چنين توهين‌هايي هستيم.
وي ادامه داد: فکر نمي‌کنم که برنامه ريزي خاصي در راستاي هدف خاصي در اين جريانات اتفاق افتاده باشد و تمام آن را به علت عصبانيت مي‌دانم. من با آقاي زاکاني حرف زدم. ايشان گفتند اگر من خودم در کميسيون فرهنگي بودم قطعا اجازه مي‌دادم تا ديگران هم در انتخابات ناظر مجلس در هيات نظارت بر مطبوعات کانديدا شوند وليکن آنچه که از سوي کميسيون فرهنگي به صحن علني مجلس معرفي شده است نيز خلاف آيين نامه داخلي مجلس نبوده است. آقاي زاکاني يکي از نيروهاي ارزشي و خوب مجلس است و انتظار ما از ايشان اين است که براي همه ما الگو باشند.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |