پنج شنبه 16 آذر، 1402

کدخبر: 1424 12:41:38 1393-02-03
مسئولیت نظارت بر حساب‌ها با بانک مرکزی است

مسئولیت نظارت بر حساب‌ها با بانک مرکزی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مسئولیت نظارت بر حساب‌ها با بانک مرکزی است

مسئولیت نظارت بر حساب‌ها با بانک مرکزی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : معاون امور بانکی وزیر اقتصاد گفت: با قاطعیت اعلام می کنم هیچ برنامه ای برای سرکشی به حسابهای افراد نداریم و مردم مطمئن باشند اساس کار کشور ، دولت و وزارت اقتصاد مبتنی بر رازداری و رعایت حریم شخصی افراد است .
محمد پاریزی با اشاره به برخی نگرانی ها مبنی بر بررسی حسابهای افراد در اجرای هدفمندی یارانه ها افزود: نظارت بر عملیات بانکی و شبکه بانکی که شامل سپرده های مردمی هم می شود از نظر حرفه ای درهمه جای دنیا از جمله ایران تابع اصول حرفه ای و رازداری خاص خود است.
وی افزود: این مسئولیت در کشور ما تحت نظارت بانک مرکزی است و وزارت اقتصاد هیچ برنامه و وظیفه قانونی برای سرکشی به حسابها یا وارسی سپرده های مردم و ورود به حریم شخصی افراد در این حوزه ندارد.
معاون بانکی وزیر اقتصاد افزود: جائیکه قرار باشد اجازه این کار داده شود حتما باید مبتنی بر قانون باشد چه برای وزارت اقتصاد و چه برای بقیه دستگاهها برای مبارزه با پولشویی.
پاریزی درباره راستی ازمایی از اطلاعات مردم در مرحله دوم ثبت نام هدفمندی یارانه ها هم گفت: دولت اصل را بر صحت انچه که مردم اعلام کرده اند ، گذاشته است.
وی افزود: اینکه گفته می شود از بانکهای اطلاعاتی مختلف راستی ازمایی می شود الزاما به معنای مفهوم سپرده و حسابهای بانکی مردم نیست و اطلاعات گوناگونی هست که میزان توانایی مالی یک شهروند را نشان می دهد.
معاون بانکی وزیر اقتصاد درباره اثبات اینکه یک هموطن استحقاق دریافت یارانه را دارد یا نه؟ گفت : دولت  تابع مقررات قانونی است و هیچ برنامه ای برای اینکه از حسابهای بانکی مردم استفاده کند، ندارد.
وی درباره وصول مطالبات معوق بانکی هم گفت: از اقدامات اصلی اقتصادی دولت درسال 93 خواهد بود که بانک مرکزی و وزارت اقتصاد دنبال می کند.
پاریزی درباره جلسه اخیر با مسئولان بورس هم گفت : دنبال این هستیم که همه بازارهای قانونی برای سپرده گذاریهای مردمی را جذاب نگه داریم.
وی افزود: بورس نشان داده درمیان و بلند مدت برای سپرده گذاری جذاب است و تلاش می کنیم عوامل مخرب این بازار را که یکی از انها رقابتهای نامعقول برای جذب سرمایه های مردم است محدود کنیم.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |