سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 4255 15:29:14 1393-05-17
مجيد انتظامي : همه آثارم حس حماسي و ميهن‌پرستي دارد

مجيد انتظامي : همه آثارم حس حماسي و ميهن‌پرستي دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
مجيد انتظامي : همه آثارم حس حماسي و ميهن‌پرستي دارد

مجيد انتظامي : همه آثارم حس حماسي و ميهن‌پرستي دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


مجيد انتظامي آهنگساز کشور از مراحل پاياني آهنگسازي فيلم "مرواريدهاي خليج فارس" و اينکه در اين فيلم هم همچون ديگر کارهايش از حس حماسي و ميهن‌پرستي بهره برده است، سخن گفت.
مجيد انتظامي آهنگساز مطرح کشورمان که از چندي پيش مشغول آهنگسازي پروژه سينمايي "مرواريدهاي خليج‌فارس" به کارگرداني حسين قاسمي‌جامي است، در اين‌باره به خبرنگار مهر گفت: از يک سال پيش مشغول آهنگسازي فيلم سينمايي "مرواريدهاي خليج‌فارس" هستم و اين روزها مراحل پايان آهنگسازي را پشت سر مي‌گذارم به زودي براي ضبط به استوديو مي‌رويم.
وي درباره ويژگي‌هاي ساخت آهنگ براي اين فيلم دفاع‌مقدسي توضيح داد: اين فيلم جلوه‌هاي ويژه زيادي دارد و همين مساله آهنگسازي آن را هم تحت‌تاثير قرار مي‌دهد. به اعتقاد من "مرواريدهاي خليج‌فارس" فيلمي است که مردم با آن ارتباط برقرار مي‌کنند و من هم براي ساخت آهنگ ان وقت و انرژي زيادي گذاشته‌ام.
انتظامي در پاسخ به اينکه آيا به اعتقاد شما آهنگ فيلم "مرواريدهاي خليج فارس" اين ظرفيت را دارد که همچون آثار قبلي‌تان در سينماي دفاع‌مقدس ماندگار شود؟ بيان کرد: وقتي موسيقي يک فيلم ماندگار مي‌شود که خود آن فيلم نيز در يادها ماندگار باشد و با مخاطب ارتباط خوبي برقرار کند. من براي فيلم‌هاي متعددي آهنگسازي کرده‌ام ولي برخي از آنها در يادها نمانده است که به اعتقاد من دليل آن اين بوده که آن فيلم‌ها آثار ماندگاري نبوده‌اند.
آهنگساز فيلم "بوي پيراهن يوسف" ادامه داد: من به فيلم "مرواريدهاي خليج فارس" خوش‌بينم و فکر مي‌کنم فيلم خوبي شده است و مخاطبان هم از آن راضي خواهند بود.
وي درباره ويژگي‌هاي آهنگسازي براي "مرواريدهاي خليج فارس" و همچنين ديگر آثارش عنوان کرد: تمام کارهاي من نوعي حس ميهن پرستي و حماسي دارند. اين اثر هم جداي ديگر کارهايم نيست و اين حس در اين کار هم جريان دارد.
آهنگساز فيلم "دوئل" و "از کرخه تا راين" درباره نوع آهنگسازي فيلم و اهميت ساز به کار رفته در چنين کارهايي عنوان کرد: در آهنگسازي اين نوع فيلم‌ها انتخاب ساز و همچنين فرم هارموني که انتخاب مي‌کنيد اهميت زيادي دارد و باز مهمتر اين است که مکان و جغرافيايي که فيلم در ان اتفاق مي‌افتد با موسيقي هماهنگ باشد.
انتظامي در پايان خاطرنشان کرد: محل وقع حادثه و جغرافيا و منطقه‌اي که فيلم در آن ساخته مي شود نبايد با موسيقي فيلم بيگانه باشد بلکه موسيقي بايد در هارموني و فرم خود حال و هواي اين جغرافيا را داشته باشد.
در خلاصه داستان "مرواريد‌هاي خليج فارس" آمده است: در شب عروسي دختر سرگرد هادي فرمانده سابق تکاوران نيروي دريايي با پسر شهيد ناخدا محمدي، سرگرد هادي متوجه مي‌شود که داماد به محل شهادت پدرش رفته است. هادي براي پيدا کردن او به محل مورد نظر مي‌رود اما...


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |