چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 198960 18:05:52 1401-09-11
قیمت نفت از چین سیگنال صعودی گرفت

قیمت نفت از چین سیگنال صعودی گرفت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت نفت از چین سیگنال صعودی گرفت

قیمت نفت از چین سیگنال صعودی گرفت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قیمت نفت سنگین نفت ایران با کاهش 3.31 درصدی وبا2 دلار و 68سنت کاهش  به 78دلارو40سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه بازار آسیا در پی امیدواری به تسهیل بیشتر محدودیت‌های کرونایی در چین که می‌تواند به احیای تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان کمک کند، افزایش یافت.

هر دو شاخص در مسیر ثبت نخستین رشد هفتگی پس از سه هفته کاهش متوالی هستند. منابع آگاه به رویترز گفتند: چین در روزهای آینده، تسهیل پروتکلهای قرنطینه کووید ۱۹ و کاهش تست گروهی را اعلام خواهد کرد که تغییر مهمی در سیاست این کشور پس از اعتراضات گسترده و خشم عمومی نسبت به  سختگیرانه ترین محدودیت‌های کرونایی جهان است.

کریستالینا جورجیه وا، مدیرکل صندوق بین‌المللی پول، روز جمعه اظهار کرد: تغییر بیشتر استراتژی کووید چین برای احیای مستمر و متوازن اقتصاد، بسیار مهم خواهد بود.

تحلیلگران گروه تحقیقاتی ANZ Research در یادداشتی نوشتند: تقاضا برای نفت از تدابیر قرنطینه سختگیرانه کووید ۱۹ در چین آسیب دیده و در حال حاضر ۱۳ میلیون بشکه در روز است که یک میلیون بشکه در روز کمتر از میانگین عادی است.

در این بین، دیپلمات‌های اروپایی و سند مشاهده شده توسط رویترز حاکی از آن است که دولت‌های اتحادیه اروپا با سقف قیمت ۶۰ در هر بشکه برای نفت در دریابرد روسیه به همراه مکانیزم تنظیم سقف قیمت در پنج درصد پایین نرخ بازار، تقریبا به توافق رسیده اند.

همه دولت‌های اتحادیه اروپا باید این توافق را در یک رویه مکتوب تا روز جمعه تصویب کنند. لهستان که خواستار تعیین سقف قیمت تا حد امکان پایین بود، تایید نکرده است که از این توافق حمایت می کند.

تحلیلگران موسسه تحقیقاتی بانک امریکا گلوبال ریسرچ در یادداشتی نوشتند: تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه باعث خواهد شد خریداران پول بیشتری برای نفت در بازار جهانی پرداخت کنند و به منزله ریسک صعودی بزرگی برای قیمت‌ها در سال ۲۰۲۳ است.

بر اساس گزارش رویترز، این تحلیلگران اظهار کردند: اگر روسیه نفت کمتری تولید کند، باعث بالاتر رفتن بیشتر قیمت‌ها خواهد شد. بانک امریکا گلوبال ریسرچ فرض را بر این گرفته که تولید نفت روسیه در سال ۲۰۲۳، به ۱۰ میلیون بشکه در روز بالغ خواهد شد اما آژانس بین‌المللی انرژی، تولید این کشور را ۹.۵۹ میلیون بشکه در روز برآورد کرده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |