دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 14300 14:54:06 1394-04-31
علم تولیدی ایران نباید در دیگر کشورها تبدیل به فناوری و ثروت شود

علم تولیدی ایران نباید در دیگر کشورها تبدیل به فناوری و ثروت شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
علم تولیدی ایران نباید در دیگر کشورها تبدیل به فناوری و ثروت شود

علم تولیدی ایران نباید در دیگر کشورها تبدیل به فناوری و ثروت شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: علم تولیدی کشور نباید در دیگر کشورها تبدیل به فناوری و ثروت شود.

مسعود شفیعی در آیین افتتاح دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه در محل سایت دو سایپا آذربایجان اظهار داشت: خوشبختانه در سال های گذشته اقدامات خوبی برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت برداشته شده اما این اقدامات به مرحله نهایی خود نرسیده اند.

وی با اشاره به اینکه افتتاح این مرکز گام خوبی برای ایجاد این ارتباط است، گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای تنها دانشگاه دولتی تقاضامحور و کارآفرین است و بیش از ۷۰درصد دانشجویان این مرکز جذب بازار کار شده اند که در نوع خود رقم بالایی است.

شفیعی افزود: با ایجاد این دفاتر صنعتی فارغ التحصیلان به طور یقین آماده کار می شوند و در این زمینه همگی ما باید کاری کنیم که دانش فنی صنعت در دانشگاه ها ایجاد شود و ایجاد این دفتر در خودروسازی سایپا نویدی برای ایجاد دانش جدیدی در حوزه خودروسازی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه نباید خودروهای تولیدی کشور بی کیفیت تر از خودروهای کشورهای پیشرفته باشد، گفت: باید در بازار جهانی جا باز کنیم و محصولات تولیدی ما در این بازارها به فروش برسد زیرا با توجه به هوش بالای جوان ایرانی این امر امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه در تولید علم توانسته ایم جایگاه خوبی در کشور داشته باشیم، گفت: با این وجود و به دلیل نبود ارتباط بین دانشگاه و صنعت، علم تولیدی کشور در خارج از کشور به فناوری و ثروت تبدیل می شود و برای تربیت یک مهندس در کشور حدود ۱۶سال هزینه می شود اما در هنگام ثمر دادن آن، این مهندس جذب کشورهای اروپایی می شود.

مدیر عامل سایپا آذربایجان نیز در این مراسم اظهار داشت: وجود ارتباط بین صنعت و دانشگاه از مولفه های اصلی توسعه در کشورهای پیشرفته محسوب می شود و در این کشورها ارزش خاصی برای این ارتباط قائل شده اند چرا که این ارتباط سبب توسعه و پیشرفت صنعت و افزایش تولید ملی و اصل نهادن به مقام علم و صنعت می شود.

وی ایجاد این مرکز را اولین حرکت برای ارتباط بین صنعت و دانشگاه که توسط یکی از صنایع کشور انجام شده است، دانست و گفت: البته این حرکت مورد توجه مدیرعامل سایپا کشور نیز قرار گرفته و ایشان از ایجاد دفاتر ارتباط در دیگر کارخانجات سایپا استقبال می کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |