سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 4918 16:18:07 1393-06-02
ظريف: ايران همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي‌بيند

ظريف: ايران همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي‌بيند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ظريف: ايران همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي‌بيند

ظريف: ايران همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي‌بيند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

        وزير امور خارجه كشورمان با بيان اينكه ايران همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي بيند، تاكيد كرد: ما به شكل عملي و نه فقط در حد شعار در کنار عراق بوده‌ايم، در اين شرايط دفاعي اقتصادي و امنيتي نيز در کنار عراق بوده و خواهيم بود.
به گزارش ايلنا ، هوشيار زيباري در نشست خبري مشترك خود با محمد جواد ظريف در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا مبني بر اينکه با توجه به اينکه شرکت‌هاي خارجي از جمله اروپايي و آمريکايي به دليل ناآرامي‌ها و درگيري‌ها خاک عراق را ترک کرده‌اند اما شرکت‌هاي ايراني همچنان در عراق حضور دارند و به فعاليت خودشان همچنان ادامه دادند، ارزيابي شما چيست؟ گفت: ما ممنون حضور تمام شرکت‌هاي ايراني در عراق هستيم و سپاس مي‌گوييم که عراق را ترک نکرده‌اند و به کار خود ادامه دادند.
وي ادامه داد: ما داراي همکاري‌هاي عمراني و انرژي و همچنين در ديگر بخش‌ها هستيم و تمايل داريم همکاري‌ها توسعه يابد و به خصوص ما ممنون هستيم که شرکت‌هاي ايراني در زمينه تامين انرژي در عراق فعال هستند اما اين را مي‌دانيم كه شرکت‌ها حق دارند که در اين شرايط احتياط کنند و حتي برخي از خدمات خود را متوقف کنند چراکه در هر کشوري که شرايط بحراني باشد، اين امر طبيعي است.
ظريف در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا، مبني بر رايزني‌ها در راستاي فعاليت اقتصادي مشترك ايران با عراق اظهار داشت: همکاري اقتصادي با عراق را بلندمدت و راهبردي مي‌بينيم چراکه روابط مشترک با يکديگر داريم. ما به شكل عملي و نه فقط در حد شعار در کنار عراق بوده‌ايم، در اين شرايط دفاعي اقتصادي و امنيتي نيز در کنار عراق بوده و خواهيم بود.
وزير امور خارجه افزود: همچنين توقع ما از دولت عراق اين است با فعالان عرصه اقتصادي ايراني که در عراق حضور دارند رفتار مناسب داشته باشند و بايد اشاره کنم که تاکنون نيز دولت عراق در اين زمينه همکاري خوبي داشته است.
وي همچنين در پاسخ به سوال يکي ديگر از خبرنگاران خارجي در خصوص انتخاب نخست وزير جديد عراق بيان كرد: ما از انتخاب مردم عراق حمايت مي‌کنيم و ايران هيچ‌گاه دخالت در امور عراق نکرده و نخواهد کرد.
ظريف همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد حضور سربازان ايراني در خاک عراق ابراز داشت: ما سرباز ايراني در خاک عراق نداريم چون عراق نيازي به آن ندارد و ما در حوزه‌اي که نياز نباشد وارد نمي‌شويم.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |