شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 12431 13:21:50 1394-02-16
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۱۷ اردیبهشت

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۱۷ اردیبهشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۱۷ اردیبهشت

ستون اخبار کوتاه کسب و کار ۱۷ اردیبهشت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

لجبازی عرب‌ها با هندوانه‌های ایرانی

معاون سازمان حفظ نباتات از برگشت خوردن شش محموله هندوانه از امارات خبر داد و اعلام کرد: تا کنون هیچ گزارش رسمی مبنی بر علت برگشت خوردن هندوانه‌ به ایران اعلام نشده و به نظر می‌رسد این جنجال‌های رسانه‌ای به دلیل لجبازی سیاسی یا رقابت تجاری باشد.حسین ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: با توجه به این وضعیت، نامه اعتراض‌آمیز رسمی به امارات در حال تهیه است تا به آن‌ها متذکر شویم که باید علت برگشت خوردن هندوانه‌های ایرانی را با ادله رسمی و علمی بیان کنند و با ارسال نامه‌ مشابهی به کنوانسیون بین‌المللی حفظ نباتات اعلام می‌کنیم که واکنش اماراتی‌ها و کشورهای عربی حاشیه‌ساز هیچ سنخیتی با قوانین و دستورالعمل‌های بین المللی ندارد.

تولید وانت‌ نصف شد

تولید انواع وانت در کشور کاهش یافت. فروردین ماه امسال تولید انواع وانت در کشور با افت ۵۶٫۳ درصدی از ۵۴۳۰ دستگاه در فروردین ۱۳۹۳ به ۲۳۷۴ دستگاه کاهش یافت.در این مدت تولید انواع وانت در گروه صنعتی ایران خودرو با کاهش ۹۹٫۷ درصدی از ۳۲۹۴ دستگاه در فروردین ۱۳۹۳ به ۱۱ دستگاه کاهش یافت که به دلیل خروج باردو از خط تولید و جایگزینی وانت جدید این شرکت بود.

تولید همچنان زیربار بهره‌های دو رقمی است

محمدرضا مرتضوی، دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی را اقدامی درست و منطقی دانست و درعین حال گفت: اما در شرایط فعلی کاهش چهار درصدی این نرخ نمی‌تواند به رقابت‌پذیر شدن بخش تولید کمک کند و بخش تولید همچنان زیر بار ارقام دو رقمی بهره‌های بانکی فشار زیادی متحمل می‌شود.

افت تولید زیتون به دلیل ورود قاچاقی آفت

رییس شورای ملی زیتون از واردات ۱۲ هزار تن روغن زیتون و افت تولید زیتون در سال گذشته خبر داد و گفت: این کاهش تولید به دلیل آفت مگس زیتون است که ۱۰ سال پیش همراه با زیتون‌های قاچاق وارد کشور شد و زیان فراوانی برای باغداران و تولید کشور وارد کرده است.

فروش فوری خودرو جدید آریو آغاز شد

فروش فوری خودرو جدید آریو تولید گروه خودروسازی سایپا آغازشد. حسین کاظمی طرقی مدیر بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در این خصوص گفت : فروش فوری این خودرو به مدت و تعداد محدود از روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه آغاز خواهد گردید.فروش فوری خودرو جدید آریو آغاز شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |