چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 6492 15:18:45 1393-08-13
رشد گردشگری بین‌المللی همچنان ادامه دارد

رشد گردشگری بین‌المللی همچنان ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رشد گردشگری بین‌المللی همچنان ادامه دارد

رشد گردشگری بین‌المللی همچنان ادامه دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گزارشات سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل اعلام کرد طی هشت ماه نخست سال جاری میلادی تعداد گردشگران کل کشورهای دنیا 5 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس آمارگیری اخیر UNWTO تعداد گردشگران بین‌المللی تا پایان ماه آگوست امسال به 781 میلیون نفر رسیده که این رقم در مقایسه با همین بازه زمانی در سال 2013 رشدی 5 درصدی را نشان می‌دهد.

تعداد مسافران سه ماه ژوئن‌، جولای و آگوست که پرطرفدارترین ماه‌ها برای مسافرت‌های خارجی هستند و یک‌سوم کل سفرهای گردشگران جهان را در برمی‌گیرند‌، نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش داشته‌ است.

آمریکای شمالی و آسیای جنوبی با 9 و 8 درصد افزایش تعداد گردشگر در این چند ماه، رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. عملکرد اروپای جنوبی، منطقه مدیترانه، شمال اروپا‌، شمال‌شرقی آسیا و آمریکای جنوبی هم در جدول پذیرش گردشگران بین‌المللی بهتر از سال 2013 بوده است. هر یک از این مناطق در هشت ماه اول امسال، 7 درصد رشد داشته‌اند.

به گزارش وب‌سایت سازمان جهانی گردشگری‌، طبق این گزارش آفریقا و خاورمیانه با افزایش آماری 3 درصدی، کمترین میزان استقبال را در میان مسافران خارجی داشته‌اند.

یکی از مسئولین این نهاد گردشگری‌ گفت، به دست آمدن چنین آماری با وجود شیوع بیماری ابولا و رکود اقتصاد جهانی امری بسیار خوشایند و غیرمنتظره است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |