سه شنبه 16 خرداد، 1402

کدخبر: 8262 16:04:43 1393-10-03
رشد اقتصادی ۴درصد شد

رشد اقتصادی ۴درصد شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رشد اقتصادی ۴درصد شد

رشد اقتصادی ۴درصد شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست امسال را ۴درصد اعلام و جدول عملکرد فعالیت های اقتصادی در بخش های مختلف را نیز ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک مرکزی اعلام کرد: رشد اقتصادی کشور در نیمه نخست سال ۱۳۹۳به ۴.۰درصد رسید. بر اساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت های ثابت سال ۱۳۸۳در ۶ماهه اول سال ۱۳۹۳به ۱۰۲۲۸۰۸میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه ۶ماهه اول سال ۱۳۹۲به میزان ۴.۰درصد رشد نشان می دهد.

بر اساس آخرین آمار مرکز آمار؛

وضعیت هزینه و درآمد در روستاهای ایران؛ خوزستان پرهزینه‌ترین‌ها

روستاهای خوزستان، پر هزینهترین روستاهای ایران هستند که زندگی در آن‏ها به طور متوسط پر هزینه‏‌تر از زندگی در شهرهایی چون قم و همدان است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۲، روستاهای خوزستان با متوسط هزینه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان در ماه، پر هزینهترین روستاهای ایران هستند. از این هزینه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومانی خانوارهای روستایی خوزستان، ماهیانه ۶۸۰ هزار تومان صرف هزینه‏‌های غیرخوراکی آنها چون اجاره‌بها، آب و فاضلاب، سوخت و روشنایی، لوازم و اثاث منزل، خدمات بهداشتی و درمانی، حمل و نقل می‏‌شود. همچنین آن‏ها ۷۰۳ هزار تومان هم در ماه صرف مواد خوراکی و دخانی خانوار خود می‌کنند.

این در حالی است که هزینه زندگی در شهر قم حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تومان در ماه و هزینه زندگی در همدان یک میلیون و ۹۰ هزار تومان اعلام شده است.

بعد از روستاهای خوزستان، آذربایجان غربی با هزینه متوسط ماهیانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برای هر خانوار روستایی، پرهزینه‌ترین روستاهای ایران را دارد.

کم هزینهترین روستاهای ایران هم در سیستان و بلوچستان و همدان قرار دارند. متوسط هزینه زندگی در روستاهای سیستان و بلوچستان ۶۶۰ هزار تومان و هزینه زندگی در روستاهای همدان ۷۹۰ هزار تومان اعلام شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |