شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 12070 06:20:43 1394-02-06
رابطه استاندارد قطعات یدکی خودرو با سلامت انسان

رابطه استاندارد قطعات یدکی خودرو با سلامت انسان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رابطه استاندارد قطعات یدکی خودرو با سلامت انسان

رابطه استاندارد قطعات یدکی خودرو با سلامت انسان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد قطعات یدکی خودرو با ایمنی و سلامت انسان ها در ارتباط است و همچنین اگر کالای با کیفیت در کشور تولید و توزیع شود عرصه برای رونق اقتصادی نیز فراهم می‌شود.

نیره پیروزبخت با اشاره به تلاش سازمان ملی استاندارد برای استفاده از راهکارها، سیاست ها و تدابیرلازم در زمینه جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق، عنوان کرد: اطلاع رسانی، تقویت آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه نقش بسیار مهمی می تواند ایفا کند چرا که استفاده از کالاهای با کیفیت، با ایمنی و سلامت جامعه مرتبط است.

رییس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: بیشتر کالاهای بی‌کیفیت از طریق قاچاق وارد کشور می‌شوند و مشارکت مردم برای جلوگیری از ورود این نوع کالاهای بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: استاندارد سازی جهت افزایش و واردات کالاهای باکیفیت نیز است، چراکه اگر کالای با کیفیت در کشور تولید و توزیع شود عرصه برای رونق اقتصادی نیز فراهم می‌شود.

رییس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر کنترل ورود کالاهای قاچاق به کشور تاکید کرد: بهترین راه کار برای استفاده نکردن از قطعات قاچاق و فاقد استاندارد، ترویج فرهنگ استاندارد در میان مردم است.

به گفته پیروزبخت، کالاهایی که از مبادی قانونی وارد کشور می شوند بازرسی شده و استانداردهای لازم کیفیت را دارند.

وی در خصوص قطعات یدکی تقلبی در بازار گفت: خودرو قطعات یدکی زیادی دارد که فقط آنهایی که مشمول استاندارد اجباری هستند، مورد پایش در بازار قرار می‌گیرند اما به صورت عمومی، قطعاتی که مرتبط با ایمنی خودرو هستند، مشمول استاندارد اجباریند و درعین حال، مشابه وارداتی این قطعات نیز مشمول می‌شوند.

رییس سازمان ملی استاندارد به ضوابط سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: مصرف کننده ها و خودروسازان باید از قطعات و سیستم هایی استفاده کند که موفق به اخذ تاییدیه از سازمان ملی استاندارد ایران شده است.

پیروزبخت ایران درخصوص نظارت این سازمان بر کیفیت قطعات خودروهای چینی که در ایران است، بیان کرد: همه کالاها، چه تولید داخل باشد و چه وارداتی، هر زمان بخواهد وارد عرصه مصرف شود به طور قطع باید مجوز استاندارد داشته باشد و لوازم خودروهای چینی نیز مستثنی نیستند.

وی ايران اظهار اميدواري كرد: با شكل گيري فضا و سياست‌هاي جديد بين‌المللي انحصارهای اقتصادي به تدريج برچيده خواهد شد و با ايجاد فضاي رقابتي می توان شاهد بهبود فضاي كيفي توزیع قطعات خودرو بود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |