شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 7263 16:52:00 1393-09-02
رئیس سازمان میراث فرهنگی:  ظرف ۱۱سال آینده نیازمند ۲۵۰هتل ۴ستاره هستیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی: ظرف ۱۱سال آینده نیازمند ۲۵۰هتل ۴ستاره هستیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رئیس سازمان میراث فرهنگی:  ظرف ۱۱سال آینده نیازمند ۲۵۰هتل ۴ستاره هستیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی: ظرف ۱۱سال آینده نیازمند ۲۵۰هتل ۴ستاره هستیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ظرف یازده سال آینده تعداد هتل‌های موجود ۴ ستاره کشور باید دوبرابر شود، گفت: باید تا سال ۲۰۲۵حدود ۲۵۰هتل ۴ ستاره در کشور ساخته شود، یعنی هر سال باید ۲۰تا ۲۵هتل بسازیم.

به گزارش مهر، مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر روز گذشته (اول آذرماه)   در گردهمایی فعالان صنعت هتلداری و مسئولان سازمان میراث فرهنگی که در هتل باباطاهر تهران برگزار شد، گفت: یک سال زودتر ردیف‌های پیشنهادی مرتبط با فعالیت‌هایمان را ارائه داده‌ایم، اما مهم‌تر از آن، احکامی است که باید برای رشد و توسعه بدهیم. در این بخش هنوز جای کار داریم. در دو سه ماه آینده می‌خواهیم زودتر از سازمان‌های دیگر کار کنیم. در روزهای اخیر با بخش خصوصی در حوزه صنایع دستی نیز جلساتی برگزار کردیم.

وی بر ارائه نظرات توسط بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: هر چه زودتر نظرات خود را به ما اعلام کنید تا بعد از چهار سال نگویند نظرات بخش خصوصی در برنامه ششم سازمان لحاظ نشده است. هنوز برنامه جای بحث دارد و هنوز جمع‌بندی کامل نکرده‌ایم. اما از آنجا که باید بتوانیم نقشه راه مشخصی داشته باشیم، با فشاری که به معاونت راهبردی آورده‌ایم، پذیرفته‌اند برنامه‌ای را به عنوان برنامه شش ساله ارائه کنیم و موفق شدیم برنامه پیشنهادی شش ساله را در بخش ردیف‌ها و اعتبارات، تهیه و تقدیم کنیم که بر اساس آن، پیشنهاد بودجه ۹۴، برشی از این برنامه شش ساله خواهد بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اکنون ورود گردشگر به کشور رو به رشد است. بر اساس آمار پلیس مهاجرت ناجا، بعد از سال‌ها روند ورود و خروج گردشگران در چهار ماه اخیر مثبت بوده است. امیدواریم در ماه‌های آینده نیز این تراز استمرار پیدا کند. هر چند که طبیعی است در فروردین ماه این تراز برعکس شود؛ چون هم فصل تعطیلات ایرانی‌هاست و هم فصل گردش خارجی‌ها نیست، ولی این نکته باارزش بود که در سه ماه تابستان، تراز گردشگری در ایران مثبت باشد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |