چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 10234 15:07:04 1393-11-24
دوره توسعه دولت سالار به پایان رسیده است

دوره توسعه دولت سالار به پایان رسیده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دوره توسعه دولت سالار به پایان رسیده است

دوره توسعه دولت سالار به پایان رسیده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

عزم دولت بر واگذاری امور به مردم

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دوره توسعه دولت سالار بر اقتصاد ایران به پایان رسیده است و عزم دولت بر توسعه مردم محور و واگذاری همه امور به مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «محمد نهاوندیان» روز چهارشنبه در جمع اعضای اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان با بیان این که وظیفه دولت سیاستگذاری است و باید از تصدی گری فاصله بگیرد، افزود: البته این موضوع به معنای جایگزین شدن شبه دولتی ها نیست و باید از این آفت جلوگیری شود.
وی با تاکید بر این که اگر واحد تولیدی با مزاحمت های بی دلیل و غیرشفاف مواجه شود، وظیفه دولت و نظام، کمک به آن واحد تولیدی است، از دستور اکید رییس جمهوری برای پیگیری بدون ملاحظه این موضوع خبر داد و اضافه کرد: برای حل مشکلات، دولت هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد.
رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه پس از ابلاغ سیاست های اصل 44 باید انقلاب اقتصادی در کشور رخ می داد، گفت: تصریح رهبر معظم انقلاب در این ابلاغیه بازنگری در وظایف دولت بود و باید تلاش شود تا همه عقب افتادگی ها جبران شود.
نهاوندیان از اعضای اتاق های بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی کشور خواست تا پیشنهادهای مشخص و جامع نگر در خصوص مسایل اقتصادی، صنعتی و تجاری کشور داشته باشند و با پیش بینی مسایل پیش رو، راه حل ارایه دهند.
وی با بیان دیدگاه های دولت درخصوص نظام بانکی اظهار داشت: از دستاوردهای خوب دولت یازدهم، قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار است که در آن قراردادهای بانک ها و شرکت ها بازنگری می شود و در این ارتباط باید اتاق ها، مشارکت فعال داشته باشند.
نهاوندیان حل بیماری مزمن تورم و خروج از دور باطل تورم و سود بانکی را نیازمند پشتیبانی همه بخش ها دانست و تصریح کرد: بحث های فراوانی در شورای پول و اعتبار انجام شده است و با حمایت سران قوا، نظارت بانک مرکزی بر قوانین بانکی و عملکرد نظام بانکی تقویت خواهد شد.
وی با بیان این که هدف حرکتی که برای شکستن تحریم ها آغاز شد، شکوفایی اقتصاد و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان است، خواستار کمک بخش خصوصی به دولت در پیشبرد دیپلماسی اقتصادی شد.
رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: اشتیاق برای کار کردن و سرمایه گذاری در ایران در 18 ماهه گذشته بسیار رشد کرده است و بخش خصوصی می تواند سخن اعتماد آوری را به طرف خارجی بزند.
نهاوندیان بر آمادگی بخش خصوصی برای حضور فعال در عرصه توسعه اقتصادی و روابط دو سویه با کشورهای دیگر پس از توافق عزتمندانه و منطبق بر منافع ایران تاکید کرد و گفت: همه موضوعات به مذاکرات مربوط نیست و اتاق ها باید راهکارها و تدابیر لازم در سطح بنگاه ها، تشکل ها و امیدآفرینی در سطح اقتصاد کشور داشته باشند

.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |