یکشنبه 07 خرداد، 1402

کدخبر: 12841 13:50:26 1394-03-02
در مذاکرات شهرام‌نیا و موریزه صورت گرفت؛  تفاهم ایران و فرانسه برای سفر متقابل ناشران و نویسندگان دو کشور

در مذاکرات شهرام‌نیا و موریزه صورت گرفت؛ تفاهم ایران و فرانسه برای سفر متقابل ناشران و نویسندگان دو کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
در مذاکرات شهرام‌نیا و موریزه صورت گرفت؛  تفاهم ایران و فرانسه برای سفر متقابل ناشران و نویسندگان دو کشور

در مذاکرات شهرام‌نیا و موریزه صورت گرفت؛ تفاهم ایران و فرانسه برای سفر متقابل ناشران و نویسندگان دو کشور

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مسئولان نمایشگاه‌های کتاب تهران و پاریس در خصوص سفر گروه‌هایی از ناشران و نویسندگان ایرانی و فرانسوی به دو کشور، با یکدیگر تفاهم کرده‌اند.

به گزارش مهر،امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران ، درباره نتایج مذاکرات با رئیس نمایشگاه کتاب پاریس در سفر چندروزه وی به کشورمان و اینکه آیا این مذاکرات به عقد تفاهم‌نامه همکاری هم منجر شد یا خیر؟، گفت: ما سه موضوع را با رئیس نمایشگاه کتاب پاریس مطرح کردیم؛ پیشنهاد اول آقای موریزه این بود که هنوز زمان مناسب برای امضای تفاهم نامه میان دو نمایشگاه نرسیده است بلکه معتقد بود که یک «نامه همکاری» بین ما می‌تواند به امضا برسد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران افزود: بحث دوم، موضوع شهر مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب پاریس بود که در این مورد هم ما و هم طرف فرانسوی در این خصوص اعلام آمادگی کرد که تهران می‌تواند به این عنوان انتخاب شود اما برای تعیین این مسئله که این اتفاق در سال جاری میلادی بیفتد یا سال آینده، قرار شد مذاکرات بیشتری صورت گیرد. البته از آنجا که حامی این حرکت، شهرداری تهران است، طبیعتاً باید نظر دوستان مجموعه شهرداری هم از سوی خودِ‌ آنها اعلام و تامین شود.

شهرام‌نیا همچنین گفت: ما در خصوص انتخاب ایران به عنوان کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پاریس هم مذاکراتی با رئیس این نمایشگاه انجام دادیم که کلیات این موضوع مورد توافق طرف فرانسوی قرار گرفت و مقرر شد تقاضای مکتوب ما به آنها ارائه شود و ما خود پیگیر نتیجه آن باشیم.

قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران تاکید کرد: موضوع دیگری که بین دو طرف مورد بحث و بررسی قرار گرفت، حضور گروه‌هایی از نویسندگان و ناشران ایرانی و فرانسوی در دو کشور بود. آقای موریزه از این پیشنهاد بسیار استقبال کرد و قرار شد هم ما و هم طرف فرانسوی برای تعیین اعضای این گروه‌ها، یک برنامه‌ریزی مشخص انجام دهیم. بحث دیگر برگزاری هفته فرهنگی ایران در پاریس بود که با توجه به اینکه موضوع به طور مشخص در حیطه اختیارات رئیس نمایشگاه کتاب پاریس قرار نمی‌گرفت، قرار شد ایشان موضوع را با مسئولان مربوطه در فرانسه در میان بگذارد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |